021-22238983

09120177687

تبریز، پاستور جدید، مابین طالقانی، حاج جبار نائب

ساختمان پردیس، طبقه 4

تهران، شریعتی، ۳۰۰ متر بالاتر از مترو قیطریه

نبش کوچه نبوی،ساختمان پزشکان ۲۰۱۶، طبقه3واحد ۱۵

باتری رایگان سمعک

کلینیک شنوایی سنجی نوین سمعک > باتری رایگان سمعک

باطری رایگان سمعک

یکی از اقلام مورد نیاز برای وسایل الکتریکی برای تامین انرژی باتری می باشد که از انواع مختلف با سایز و اندازه متفاوت در بازار وجود دارد. سمعک نیز به عنوان یک وسیله الکتریکی حساب میشود و نیازمند باتری است. یکی از خدمات منحصربفرد مرکز نوین سمعکباطری رایگان سمعک ” میباشد.

انواع باتری سمعک

انواع باتری سمعک

به رغم وجود سمعک هایی با باتری های قابل شارژ، اکثر سمعک های مدرن از یکی از چهار اندازه رایج باتری های یکبار مصرف روی-هوا استفاده می کنند (10،13،312 و 675). در سمعک های قدیمی تر اغلب از باتری جیوه ای استفاده می شد. اما امروزه استفاده از این باتری ها به دلیل سمی بودن و صدمه زدن به محیط زیست در بیشتر کشورها ممنوع است.

انواع باتری سمعک

باتری های روی–هوا با قرار گیری در معرض هوا و تماس روی با اکسیژن شروع به کار می کند. باتری های روی-هوا دارای برچسب های رنگی هستند و قبل از استفاده این برچسب ها را نباید برداشت. تاریخ انقضا بر روی جعبه باتری نوشته می شود و نمایانگر این است که باتری تا این تاریخ در صورت جدا نکردن برچسب رنگی در شرایط مناسب و خوب می باشد.انواع باتری سمعک

اندازه باتری های سمعک

اندازه باتری های سمعک

باتری های سمعک اندازه های مختلفی دارد و با رنگ برچسب روی آن برای سمعک های مختلف نشان داده می شود. به طور کلی هر چه سمعک بزرگتر و قدرتش بالاتر باشد، نیاز به باتری بزرگتری نیز دارد.

باتری سایز 10

برچسب زرد رنگ، کوچکترین باتری سمعک

باتری سایز 312

برچسب قهوه ای رنگ

باتری سایز 13

برچسب نارنجی رنگ

باتری سایز 675

برچسب آبی رنگ، بزرگترین باتری

 

باتری های مدرن هوا-روی بر اساس شماره یا رنگ برچسب روی آن مشخص می شوند. سیستم کدبندی رنگی باتری به صورت بین المللی است و بنابراین در مسافرت به جاهای مختلف نیز می توانید از همانجا باتری را تهیه کنید و نیازی به نگرانی نیست. باتری رایگان سمعک

باتری رایگان سمعک

برند های باطری سمعک

 

به منظور کسب حداکثر عملکرد بهینه سمعک، استفاده از باتری های کیفیت بالا امری ضروریست. برند های معتبر باتری سمعک شامل برند های زیر می باشند :

طول عمر باتری سمعک

 

طول عمر باتری سمعک بر اساس نوع و قدرت سمعک و مدت زمان روزانه استفاده کاربر از سمعک متغیر می باشد. با در نظر گرفتن استفاده روزانه به مدت 16 ساعت در روز از سمعک، باتری در هر مکانی بین 3-22 روز طول عمر خواهد داشت. قاعده کلی برای طول عمر باتری در کاربران سمعک به شرح زیر می باشد :

باتری شماره 675 (آبی)

3-4 هفته

باتری شماره 13 (نارنجی)

2-3 هفته

باتری شماره 312 (قهوه ای)

10-14 روز

باتری شماره 10 (زرد)

3-6 روز

 

سمعک هایی با ویژگی های اضافه شده مثل سیستم وایرلس یا استریمر، تاثیر مستقیمی بر میزان مصرف باتری گذاشته و باعث کاهش طول عمر باتری سمعک می شوند. بنابراین مدت زمان تمام شدن باتری به میزان استفاده از این ویژگی ها نیز بستگی دارد. اگر طول عمر باتری سمعکتان کوتاهتر از انتظارتان است، قسمت نکات مورد توجه در نگه داری از باتری سمعک را در قسمت پایین تر مطالعه کنید. اگر به رغم همه مسایل، همچنان باتری سمعک شما زود تمام می شود، احتمالا مشکلی در سمعک وجود داشته باشد. در این صورت سمعک را  برای بررسی سالم بودن عملکرد به نزدیکترین ادیولوژیست بفرستید.

تعویض باتری سمعک

تعویض باتری سمعک

تعویض باتری سمعک

برای استفاده از باتری های روی-هوا، ابتدا برچسب رنگی را از قسمت مثبت یعنی بخش صاف و براق آن جدا کنید. زمانیکه باتری در معرض هوا قرار می گیرد، باتری فعال می شود. بعد از جدا کردن برچسب، قبل از قرار دادن باتری داخل سمعک، حداقل دو دقیقه صبر کنید تا باتری به طور کامل فعال شود. باتری های روی هوا را نمی توان با جایگزینی برچسب دوباره فعال کرد.

 

کاربران سمعک باید متوجه این امر باشند که بسیاری از کارهای روزمره شان همانند برقراری ارتباط و شنیدن وابسته به سمعک می باشد، بنابراین به منظور جلوگیری از بروز اختلال در شنیدن در اثر تمام شدن باتری سمعک، سعی کنید همراه خود باتری اضافی داشته باشید. باتری های سمعک خطری نداشته و میتوان آنها در جیب، کیف و … با خود حمل کرد.

 

برخی از سمعک ها به هنگام پایین بودن میزان باتری یا اتمام آن، صدای هشداری برای کاربر سمعک ایجاد می کند این صدا به این معناست که باتری در حال تمام شدن است و باید باتری جدید جایگزین شود. روش دیگر برای فهمیدن تمام شدن باتری، تغییر در کیفیت و بلندی صدای سمعک می باشد، در صورت اعوجاج صدا و پایین آمدن بلندی صدای سمعک، باتری را تعویض کنید.

نگهداری باطری سمعک

نگهداری باطری سمعک

باتری های روی باتری دارای عمر طولانی مدت هستند و می توانند تا 3 سال در محیط خشک در دمای اتاق تا زمانی که برچسب آن برداشته نشود ذخیره شوند.

 

همیشه به تاریخ انقضا نوشته شده در بسته باتری خود مراجعه کنید. اطمینان حاصل کنید که باتری های سمعک در محیط های گرم یا مرطوب نگه داری نشوند زیرا این عوامل باعث کاهش عمر و قدرت باتری می شود. همچنین باتری سمعک را داخل یخجال قرار ندهید این کار تاثیری بر افزایش عمر باتری ندارد.

 

تماس باتری با اشیا فلزی مثل کلید یا سکه می تواند باعث اتصال کوتاه شود، به این دلیل توصیه می شود باتری ها در کیف پول قرار داده نشود. باتری را داخل جعبه سمعک نگهداری کنید، که کلینیک شنوایی به شما داده است یا آنها را در بسته اصلی نگه دارید تا زمانی که لازم نباشد.

نکات نگهداری از باطری سمعک

باتری را از تماس با اشیای فلزی مثل سکه و کلید دور نگه دارید.

به هنگام خوابیدن در شب یا مواقع عدم استفاده از سمعک، درب باتری سمعک را باز کنید تا از تجمع رطوبت و خالی شدن باتری جلوگیری شود.

باتری های تمام شده را سریعا از سمعک درآورید تا زنگ نزند.

به صورت مرتب سمعکتان را تمیز کنید.

باتری سمعک را در دمای اتاق نگه دارید

باتری را از محیط های گرم و مرطوب دور نگه دارید

در یخجال نگذارید

به هنگام دست کاری یا تعویض باتری سمعک دستانتان تمیز باشد زیرا دستای چرب و چرکی می تواند به باتری آسیب رسانده و عملکردش را تحت الشعاع قرار دهد.

خرید باطری سمعک

باطری سمعک

از مراکز معتبر باتری سمعک را تهیه کنید.

بسیاری از کاربران ما از ساعت فروشی ها، دارو خانه ها، مراکز تجهیزات پزشکی و یا سایت های فروش مجازی برای خرید باتری سمعک اقدام می کند.

 

به منظور اطمینان از مناسب بودن باتری، باتری های سمعک را باید از مراکز سنجش شنوایی خرید. در هنگام خرید باتری سمعک به تاریخ انقضای آن نیز توجه کنید. باید خدمت شما عرض کنم تنها مراکز شنوایی سنجی و تجویز سمعک در ایران باتری اورجینال موجود دارد.

باتری رایگان سمعک

باتری رایگان سمعک

 

یکی از خدمات منحصربفرد مرکز نوین سمعک ارائه  باطری رایگان سمعک میباشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تهیه پکیج باتری رایگان سمعک و خرید باتری سمعک با ما تماس بگیرید.

[تعداد: 28   میانگین: 4.9/5]
Call Now Button