021-22238983

09120177687

تبریز، پاستور جدید، مابین طالقانی، حاج جبار نائب

ساختمان پردیس، طبقه 4

تهران، شریعتی، ۳۰۰ متر بالاتر از مترو قیطریه

نبش کوچه نبوی،ساختمان پزشکان ۲۰۱۶، طبقه3واحد ۱۵

باتری سمعک و نکاتی چند در مورد آن

باطری سمعک

باتری سمعک و نکاتی چند در مورد آن

در این مقاله از آموزش های نوین سمعک با مطلبی در مورد باتری سمعک با ما همراه باشید. اگر این سوال نیز برای شما مطرح میشود: ” از کجا باتری سمعک بخریم ” میتوانید با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.

 

از کجا باتری سمعک بخریم

 

باتری ها

 

باتري منبع توان براي سیگنال افزایش یافته می باشد که از سوي سمعک به کاربر ارایه می گردد ویژگی هاي مهم باتری سمعک شامل ولتاژ آن، ظرفیت آن، حداکثر جریانیکه می تواند پشتیبانی کند، امپدانس الکتریکی آن و اندازه ي فیزیکی آن می باشد. برچسب موجود بر روي باتری هاي روي هوا مانع از رد شدن هوا به سمت الکترود روي می شود. تا زمانی که این برچسب برداشته نشود، باتری کار نخواهد کرد، اما وقتی برداشته شود، باتری داراي عمر قفسه اي فقط چند هفته اي خواهد داشت.

 

اگر برچسب به خوبی باتري را نشت بندي کرده باشد، باید زمانی را فرصت داد تا هوا به داخل باتري نفوذ کند، در غیر این صورت باتري بلااستفاده خواهد ماند.براي این کار بهتر است چند دقیقه قبل از گذاشتن باتري داخل سمعک، برچسب زودتر کنده شود.

 

اگر باتری جدید مرده باشد، پس از برداشتن برچسب، آن را به حال خود بگذارید ممکن است معجزه وار زنده شود.

 

اگر سمعک براي مدتی (هفته ها یا ماه ها) بلااستفاده مانده است، براي نگهداري از سمعک (به ویژه اتصالات باتری) از احتمال نشت مواد داخل باتري به بیرون و پدیده ي ساییدگی، باید باتری از داخل آن برداشته شود.

 

براي سمعک پر قدرت، شایسته است که عمر باتری بررسی شود و با باتري پر قدرت می توان کیفیت صوتی را بالا برد.

 

باتری سمعک قابل شارژ

 

بعضی از شرکت هاي سازننده سمعک هایی را با باتری هاي قابل شارژ ارایه می کنند. مزیت اصلی این نوع سمعک ها راحتی بسیار زیاد کاربر است چون که دیگر نیازي به تغییر باتری نیست. سلول هاي قابل شارژ را می توان چند صد بار تخلیه و دوباره شارژ کرد، به گونه اي که هریک تا سه سال فقط باید باتری را عوض کرد.

 

بسیاري از کاربران پیر سمعک با تغییر باطری سمعک بیشترین مشکل را دارند چون که نیاز به مهارت ظریفی از سوي کاربر است. سلول هاي قابل شارژ این مساله را حل کرده اند و همچنین دیگر مشکل شکسته و خراب شدن  باتری در اثر اشتباه قرار دادن باطری سمعک در داخل آن پیش نمی آید.

 

عیب اصلی سلول هاي قابل شارژ این است که ظرفیت آنها فقط در حدود 10درصد ظرفیت سلول هاي مشابه غیر قابل شارژ است به طوري که اغلب باید هر شب و به طور منظم آنها را شارژ کرد و این نیازمند داشتن انضباظ اساسی ازسوي کاربر است.

 

مساله ي دیگر افزایش میزان مصرف توان در فناوري بی سیمی است. در بسیاري از موارد، باتري هاي قابل شارژ قادر به فراهم آوردن جریان کافی براي ویژگی بی سیمی ندارند و یا اینکه چرخه ي تخیله و شارژ مجدد خیلی کوتاه خواهد بود. بنابراین یک باتری روی هوا می بایست اندازه ی فیزیکی بزرگتری داشته باشد. بنابراین از این باتری ها تنها در سمعک های کم مصرف استفاده می شود.

 

اگر میخواهید بدانید از کجا باتری سمعک بخریم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد باطری سمعک با ما تماس بگیرید.

[تعداد: 8   میانگین: 5/5]
مدیریت
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت

Call Now Button