021-22238983

09120177687

تبریز، پاستور جدید، مابین طالقانی، حاج جبار نائب

ساختمان پردیس، طبقه 4

تهران، شریعتی، ۳۰۰ متر بالاتر از مترو قیطریه

نبش کوچه نبوی،ساختمان پزشکان ۲۰۱۶، طبقه3واحد ۱۵

تشخیص کاهش شنوایی

تشخیص کاهش شنوایی

آیا احساس می کنید که مشکل شنوایی دارید؟ چگونه می توانید مطمین شوید؟ کاهش شنوایی در هر فردی می تواند رخ دهد و معمولا به صورت تدریجی پیشرفت می کند. کاهش شنوایی تاثیرات مخربی بر سلامت و کیفیت زندگی می گذارد بنابراین انجام تست شنوایی یه منظور تشخیص و پیشگیری از مشکلات شنوایی به صورت سالانه مفید می باشد. هدف از انجام تست شنوایی تشخیص کم شنوایی و میزان شدت آن می باشد. تست شنوایی جامع نوع کم شنوایی را نیز مشخص می کند و پیرو آن اگر بیمار نیازمند درمان دارویی یا استفاده از سمعک باشد مفید می باشد.

تاریخچه گیری

کم شنوایی عوامل بالقوه متعددی دارد بنابراین تاریخچه گیری به منظور تشخیص وجود مشکلات شنوایی ژنتیکی یا ارثی انجام می شود. عوارض پزشکی مثل حساسیت ها ، عفونت ها و سرومن گوش نیز می تواند باعث کاهش شنوایی شود.

انجام تست شنوایی

تست شنوایی بدون درد و غیر تهاجمی می باشد و معمولا در اتاقک های عایق صوت انجام می شود و نحوه ی انجام آن بدین صورت است که بیمار داخل اتاقک نشسته و هدفونی را بر روی گوش می گذارد. ادیولوژیست اصواتی با شدت و فرکانس های مختلف از طریق هدفون به گوش بیمار می فرستد بیمار باید با شنیدن هر بار صدای صوت دکمه پاسخ را فشار دهد. این بخش از تست ادیومتری تون خالص نام دارد.

ادیومتری گفتاری جز دیگری از تست شنوایی می باشد و در ان از صدای ضبط شده یا گفتار زنده به حای صوت استفاده می شود. ادیومتری گفتاری ضعیف ترین اصوات گفتاری را که شما می شنوید و می فهمید را ارزیابی می کند.

[تعداد: 3   میانگین: 5/5]
مدیریت
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت

Call Now Button