021-22238983

09120177687

تبریز، پاستور جدید، مابین طالقانی، حاج جبار نائب

ساختمان پردیس، طبقه 4

تهران، شریعتی، ۳۰۰ متر بالاتر از مترو قیطریه

نبش کوچه نبوی،ساختمان پزشکان ۲۰۱۶، طبقه3واحد ۱۵

حفاظت سمعک از سلامتی مغز

حفاظت سمعک از سلامتی مغز

حفاظت سمعک از سلامتی مغز

 

یک مطالعه انگلیسی نشان می دهد که سمعک ها مغز شما را در شرایط مناسب نگه داشته و ممکن است در مقابل زوال عقل محافظت کند. در ادامه با موضوع ” حفاظت سمعک از سلامتی مغز ” با نویت سمعک همراه باشید.

 

مطالعه ای که توسط دانشگاه اگزتر و کالج کینگ لندن در انگلستان انجام شده است، نشان داده است که افرادی که از سمعک به دلیل مشکلات شنوایی مربوط به سن (کاهش شنوایی مربوط به سن) استفاده می کنند، عملکرد مناسب مغز را در طول زمان نسبت به افراد کم شنوایی که از سمعک استفاده نمی کنند، حفظ می کنند.

 

این تحقیق بر پایه تحقیقات مهمی که در سالهای اخیر انجام شده است، به عنوان مثال توسط کمیسیون Lancet پیشگیری، مداخله و مراقبت از زوال عقل، که نشان داده است که کاهش شنوایی به عنوان یک عامل مهم خطر زوال عقل، ظاهر شده است. این مطالعه از دانشگاه Exeter و کالج کینگ نشان می دهد که استفاده از سمعک ممکن است این خطر را کاهش دهد.

 

مقایسه کاربران سمعکی و افرادی که از سمعک استفاده نمی کنند

 

این یافته ها شواهد اولیه را ارائه می دهد که می تواند افراد را به استفاده از سمعک مناسب ترغیب کند، چرا که استفاده از سمعک ممکن است به محافظت از مغز آنها و کاهش خطر زوال عقل کمک کند.

 

این مطالعه شامل تست های شناختی سالانه در طی دو سال در دو گروه از افراد که از سمعک استفاده می کردند و گروه دیگری که سمعک نمی گذاشتند، بود.

 

هر دو گروه طی دو سال آزمایش های شناختی سالانه را انجام دادند. داده ها نشان دادند که افرادی که سمعک استفاده می کنند، در تست های حافظه کاری و توجه، در مقایسه با افرادی که سمعک استفاده نمی کنند، عملکرد بهتری دارند. محققان خاطرنشان كردند كه افراد سمعكی زمان واكنش سريعتری داشتند كه گفته مي شود نشان دهنده تمرکز بالا می باشد.

 

کاهش شنوایی با عملکرد مغز مرتبط است

 

دکتر آنت کوربت از دانشگاه اکستر گفت: “تحقیقات قبلی نشان داده است که کاهش شنوایی با نقص عملکرد مغز، حافظه و افزایش خطر زوال عقل مرتبط است. کار ما یکی از بزرگترین مطالعات برای بررسی تأثیر استفاده از سمعک است و نشان می دهد که استفاده از سمعک می تواند در واقع از مغز محافظت کند. اکنون ما نیاز به تحقیقات بیشتر و یک آزمایش بالینی برای آزمایش این موضوع داریم و شاید برای کمک به سالم ماندن مغز نیاز باشد استفاده از سمعک به عنوان سیاستی در عرصه بهداشت اعمال گردد.

 

از سمعک هایی استفاده کنید که برای شما مفید باشند

 

پروفسور کلیویک Ballard، از دانشکده پزشکی دانشگاه Exeter، گفت: این یک یافته زودرس است و به تحقیقات بیشتری نیاز دارد، اما پتانسیل هیجان انگیزی دارد. پیام اینجا ای است که اگر متخصص شنوایی به شما بگوید که به سمعک احتیاج دارید، باید از سمعکی استفاده کنید که برای شما مناسب و مفید باشد. حداقل استفاده از سمعک باعث می شود شنوایی شما بهبود یابد و این به شما کمک می کند مغز شما نیز در حالت مناسب باقی بماند.

 

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]
مدیریت
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت

Call Now Button