021-22238983

09120177687

تبریز، پاستور جدید، مابین طالقانی، حاج جبار نائب

ساختمان پردیس، طبقه 4

تهران، شریعتی، ۳۰۰ متر بالاتر از مترو قیطریه

نبش کوچه نبوی،ساختمان پزشکان ۲۰۱۶، طبقه3واحد ۱۵

روش های حفاظت شنوایی در محیط های صنعتی

حفاظت شنوایی

روش های حفاظت شنوایی در محیط های صنعتی

روش های حفاظت شنوایی در محیط های صنعتی

 

میلیون ها کارگر سالانه در معرض مواد و اصوات آسیب رسان به گوش قرار دارند و به رغم برنامه های حفاظت شنوایی و توصیه های ASHA و NIOSH، کم شنوایی ناشی از نویز محیط های کار همچنان جز یکی از بیماری های شایع در بین کارگران می باشد. لازم به ذکر می باشد که کم شنوایی ناشی از نویز دایمی بوده و غیرقابل برگشت و بهبودی می باشد با این وجود این عارضه قابل پیشگیری می باسد و می توان با استفاده از انواع مختلف محافظ های گوش و سایر روش ها از وقوع آن جلوگیری کرد. در این قسمت در مورد برخی از محافظ های گوش و نکات مورد توجه در مورد نحوه استفاده از آنها اطلاعاتی گرد هم آورده ایم.

 

Earplug ایرپلاگ

 

در صورت قرارگیری کارگران در معرض نویزهای بلند، earplug گزینه ارزان و مناسبی برای حفاطت از گوش می باشد. جنس این پلاگ ها از فوم نرم و یا پلاگ های ارتجاعی می باشد که درون مجرای گوش قرار داده می شوند و ورود اصوات بلند و آسیب رسان به گوش را تا مقدار قابل قبولی محدود می کند. این پلاگ ها در اندازه و شکل های مختلف طراحی و تولید می شوند و تمامی کارگران می توانند برای هر دو گوششان از آنها بهره ببرند. با استفاده از روش ها و تکنیک های مناسب فیت کردن پلاگ، کارگران می توانند در انواع مختلف محیط های نویزی از گوششان محافطت کنند.

 

ایرپلاگ های فومی یک بار مصرف رایج ترین نوع محافظ گوش مورد استفاده در بین کارگران می باشد. این فوم نرم فشرده داده می شود و سپس درون مجرا قرار داده می شود، با قرارگیری فوم در مجرا، فشردگی از بین می رود و عینا شکل آن مشابه مجرای گوش شده و مجرای گوش را به طور کامل می پوشاند. این پلاگ ها بسیار ارزان قیمت می باشند و در صورت قرار دادن صحیح آنها در گوش، می توانند تا حد قابل قبولی از آسیب گوش جلوگیری کنند.

 

ایرپلاگ هایی نیز وجود دارند که یکبار مصرف نیستند و می توان برای مدت طولانی از آنها استفاده کرد. مواد ارتجاعی این پلاگ ها ضد رطوبت می باشد و آب را جذب نمی کند؛ بنابراین کارگران در محیط های خیس و همچنان کارگرانی که عرق زیادی نیز می کنند، می توانند از این پلاگ ها بهره ببرند.

 

قالب ضد صوت گوش

 

قالب ضد صوت گوش نوع دیگری از محافظ های گوش می باشد که اصوات با شدت های خاصی را که محدوده خطر شنوایی می باشد را فیلتر می کند و از آسیب شنوایی جلوگیری می کند. این قالب ها ابتدا در مراکز شنوایی سنجی از گوش قالب اولیه گرفته می شود و سپس از روی قالب اولیه، قالب های ضد صوت ساخته می شوند.

 

Earmuff ایرماف

 

یکی از راحتترین و پرکاربردترین محافظ های گوش که در انواع و اقسام سایزها در دسترس می باشد، ایرماف می باشد. قرار دادن ایرماف در گوش آسان می باشد و بسیاری از افراد به راحتی نحوه گذاشتن صحیح آن را یاد می گیرند. ایرماف ها دارای دوام بالایی هستند و می توان آنها حدود 2 تا 3 سال استفاده کرد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با نوین سمعک تماس حاصل فرمایید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
مدیریت
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت

Call Now Button