021-22238983

09120177687

تبریز، پاستور جدید، مابین طالقانی، حاج جبار نائب

ساختمان پردیس، طبقه 4

تهران، شریعتی، ۳۰۰ متر بالاتر از مترو قیطریه

نبش کوچه نبوی،ساختمان پزشکان ۲۰۱۶، طبقه3واحد ۱۵

درمان کم شنوایی فرکانس بالا و پیشگیری

درمان کم شنوایی فرکانس بالا و پیشگیری

درمان کم شنوایی فرکانس بالا و پیشگیری

گزینه های درمانی برای کم شنوایی فرکانس بالا

 

به منظور درمان، نیاز به انجام تست های شنوایی جامع توسط ادیولوژیست مجرب می باشد. نتایج ادیوگرام در محدوده فرکانسی 2000 تا 8000 هرتز نشانگر وجود کم شنوایی فرکانس بالا می باشد. کم شنوایی فرکانس بالا معمولا غیر قابل برگشت می باشد. خوشبختانه امروزه سمعک ها به خوبی توانسته اند این نوع کم شنوایی را بهبود دهند.

 

بهترین نوع سمعک برای کم شنوایی فرکانس بالا سمعک های RIC همراه با Dome می باشد که درون مجرا جای می گیرند. این نوع  سمعک را سمعک Open می نامند و در آنها چون مجرای گوش به طور کامل مسدود نمی باشد، فرد می تواند اصوات فرکانس پایین را به طور طبیعی از گوش بشنود و صدا پیچش و گرفتگی نداشته باشد. این سمعک ها می توان طوری تنظیم کرد که فقط فرکانس هایی که افت دارند را تقویت کند.

 

در حالیکه بسیاری از افراد کم شنوا سمعک های نامرئی و داخل گوشی را برای استفاده ترجیح می دهند، باید گفت که این نوع سمعک ها برای افراد با کم شنوایی فرکانس بالا به دلیل مسدود کردن مسیر اصوات فرکانس پایین مناسب نمی باشد. در مواردی که مصرف داروهای اتوتوکسیک باعث کم شنوایی فرکانس بالا شود بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و در صورت صلاح و امکان داروی اتوتوکسیک را با داروی دیگری جایگزین کند.

 

تاثیرات کم شنوایی فرکانس بالا بر سلامت شنوایی

 

باید بدانیم که عوارض کم شنوایی فقط بر روی سلامت شنوایی نمی باشد و می تواند تاثیرات جبران ناپذیری را نیز به همراه داشته باشد. کم شنوایی فرکانس بالا در کودکان مانع از یادگیری مناسب گفتار و زبان می شود و در یادگیری و تحصیل تاثیرات منفی بر جای می گذارد. در افراد بزرگسال کم شنوایی درمان نشده منجر به مشکلات شناختی، انزوای اجتماعی، افسردگی و خطرات افتادن فرد می شود.

 

پیشگیری از کم شنوایی فرکانس بالا  

 

کم شنوایی فرکانس بالا برگشت پذیر نمی باشد اما می توان در برخی موارد از وقوع آن پیشگیری کرد. یکی از بهترین راه های پیشگیری از کم شنوایی فرکانس بالا، مراقیت از گوش و شنوایی از محیط هایی که بیش از 85 دسی بل نویز ایجاد می کنند. صدای دستگاه الکتریکی را کاهش دهید از حد و زمانی که احساس کردید صدای محیط بیش از حد می باشد و ممکن است به شنواییتان آسیب برسد از محافظ گوش استفاده کنید مانند شلیک گلوله، کنسرت ها و محیط های صنعتی و …

 

امروزه محافظ های گوش ارزان قیمتی در دسترس است که می توانید از داروخانه ها و کلینیک های شنوایی سنجی تهیه کنید. اگر در محیط های نویزی مشغول به کار هستید حتما از استفاده از محافظ گوش غفلت نکنید. پیشگیری کم هزینه تر و بهتر از درمان می باشد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با نوین سمعک، بهترین مرکز شنوایی در تهران تماس حاصل فرمایید.

 

 

[تعداد: 3   میانگین: 5/5]
مدیریت
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت

Call Now Button