021-22238983

09120177687

تبریز، پاستور جدید، مابین طالقانی، حاج جبار نائب

ساختمان پردیس، طبقه 4

تهران، شریعتی، ۳۰۰ متر بالاتر از مترو قیطریه

نبش کوچه نبوی،ساختمان پزشکان ۲۰۱۶، طبقه3واحد ۱۵

دلیل سوت زدن سمعک

دلیل سوت زدن سمعک

دلیل سوت زدن سمعک

فارغ از مدل، برند و قیمت سمعک هایی که کاربران می خرند، گاها شکایاتی از شنیدن صدای سوت در برخی محیط ها با قرار دادن سمعک در گوش دارند. برخی مواقع بروز این صدا کاملا طبیعی می باشد اما در سایر موارد، فیدبک علامت وجود اختلال در عملکرد سمعک یا قالب آن می باشد. در ادامه با دلیل سوت زدن سمعک همراه ما باشید.

 

چرا سمعک ها سوت می زنند و چگونه می توان آن را برطرف کرد؟

 

صدای سوت سمعک، فیدبک نامیده می شود. سوت زدن سمعک از طریق اصواتی ایجاد می شوند که پس از تقویت توسط سمعک از گوش خارج و مجددا توسط میکروفون سمعک جمع آوری می شوند. از آنجا این اصوات مجددا تقویت می شوند و این تقویت مجدد منجر به بروز صدای سوت اضافی یا فیدبک سمعک می شود. سوت زدن سمعک می تواند با قرار دادن دست روی گوش، بغل کردن فردی و یا قرار دادن و درآوردن سمعک روی دهد.

 

امروزه بیشتر سمعک هوشمند و دیجیتال فیدبک کنسلر دارند و وظیفه آن حذف هر گونه صدای اضافی می باشد، با این وجود ممکن است در برخی مواقع همچنان سمعک فیدبک داشته باشد.

 

فیدبک های اندک و گاه به گاه امری طبیعی می باشند و با درآوردن و قرار دادن مجدد سمعک در گوش برطرف می شوند. اگر سمعک به درستی و به صورت مناسب در گوش شما قرار نگیرد احتمال نشت صدا و تقویت مجددا آن و در نتیجه بروز سوت قطعی می باشد و در این مورد فیدبک کنسلر هم نمی تواند کاری از پیش ببرد. بنابراین قرار دادن صحیح سمعک در گوش امر مهمی می باشد. اما اگر سمعک شما اغلب اوقات سوت دارد در این صورت به احتمال زیاد سمعک دارای مشکلی می باشد. اگر سمعک شما هنگام غذاخوردن، آدامس جویدن یا تکان دادن سر دچار فیدبک می شود، احتمالا قالب سمعک شما مناسب نمی باشد و برای رفع آن باید به متخصص شنوایی خود مراجعه کنید. برای اطلاع از دلیل سوت زدن سمعک خود میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

علل اصلی سوت زدن سمعک

 

شایع ترین علل فیدبک سمعک شامل موارد زیر می باشد:

 

تجمع جرم گوش در مجرا، پارگی یا سوراخ بودن تیوب یا شیلنگ سمعک های پشت گوشی، قرارگیری نامناسب سمعک یا قالب در گوش، تقویت بیش از حد در فرکانس های بالا و یا جا به جا شدن میکروفون سمعک می باشد. متخصصین شنوایی کلینیک شنوایی سنجی و تجویز سمعک نوین سمعک در اغلب موارد در یک جلسه مشکل فیدبک سمعک کاربران را برطرف می کنند. اگر صدای سوت سمعک شما غیرقابل تحمل و آزار دهنده می باشد در اولین فرصت با متخصصین شنوایی ما ارتباط برقرار کنید تا در اسرع وقت به کار شما رسیدگی کنند.

 

حذف سوت زدن سمعک از راه دور

 

خوشبختانه امروزه با پیشرفت تکنولوژی، برخی از برندهای سمعک از جمله سمعک زیمنس (سیگنیا) نرم افزارهایی طراحی کرده اند که از طریق آنها، متخصصین شنوایی می توانند از راه دور مشکلات سمعک کاربران را برطرف کنند. با استفاده از نرم افزار TeleCare متخصصین شنوایی می توانند تنظیمات خود را از راه دور برای کاربران سمعک اعمال کنند. فیدبک سمعک نیز از جمله تنظیماتی است  که می توان از این طریق و بدون نیاز به حضور کاربر در کلینیک شنوایی از راه دور عیب یابی و بر طرف کرد.

[تعداد: 2   میانگین: 5/5]
مدیریت
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت

Call Now Button