021-22238983

09120177687

تبریز، پاستور جدید، مابین طالقانی، حاج جبار نائب

ساختمان پردیس، طبقه 4

تهران، شریعتی، ۳۰۰ متر بالاتر از مترو قیطریه

نبش کوچه نبوی،ساختمان پزشکان ۲۰۱۶، طبقه3واحد ۱۵

سمعک بلوتوث دار

آشنایی با سمعک بلوتوث دار

بلوتوث راهی برای به اشتراک گذاشتن سیگنال ها بین ابزارهای الکترونیکی مختلف بدون استفاده از سیم می باشد و این یک روش فوق العاده برای اتصال دستگاه های کوچک به سایر دستگاه های الکترونیکی و انتقال داده می باشد. در این قسمت به بررسی مزایای سمعک های بلوتوث دار خواهیم پرداخت. در ادامه اطلاعاتی در مورد قیمت سمعک های بلوتوث دار ارائه داده ایم.

تلفن های بی سیم، اینترنت بی سیم، گیرنده های تلویزیون و رادیو همه از تکنولوژی بی سیم استفاده می کنند.

بلوتوث از تکنولوژی های وایرلس می باشد که برای اتصال بین دستگاهها در فواصل کمتر – معمولا کمتر از 10 متر طراحی شده است.

مثال خوبی که می توان برای دستگاه هایی که از بلوتوث استفاده می کنند شامل تلفن همراه، و یا موس بی سیم لپ تاپ ها می باشد.

اتصال سمعک های بلوتوث دار به دستگاه های دیگر

همه سمعک ها مشابه هم نیستند، بعضی از این سمعک ها برای گوشی های آیفون طراحی شده اند و برخی دیگر سازگار با همه ی انواع گوشی های هوشمند طراحی شده اند.

شما می توانید سمعک های بلوتوث دار را به دو روش به دستگاه های دیگر متصل کنید:

سمعک های بلوتوث دار طراحی شده برای گوشی های آیفون مانند Oticon Opn, Starkey Halo iQ, Widex Beyond Fusion 2 به طور مستقیم و بدون واسطه به گوشی های آیفون متصل می شوند.

اگر گوشی شما آیفون نیست می توانید از طریق لوازم جانبی شرکت های مختلف، به دستگاه های مختلف وصل شده و صدا را به سمعک انتقال دهید.

برخی سمعک های بلوتوث دار مانندPhonak Marvel, Starkey Livio AI Hansaton sound SHD stream, Unitron Moxi All, Resound LiNX Quatrro، از قابلیت اتصال به همه ی انواع گوشی های هوشمند برخوردار هستند.

و تمامی گوشی ها بدون نیاز به لوازم جانبی می توانند به طور مستقیم به سمعک بلوتوث دار وصل شوند.

سمعک های بلوتوث دار را می توان به صورت بی سیم از طریق اکسسوری های لوازم جانبی به دستگاه هایی نظیر تلویزیون، تلفن های همراه، تبلت و سیستم های FM متصل کرد.

فن آوری بلوتوث همانند اینترنت بی سیم عمل می کند، و صداها از طریق یک سیگنال الکترونیکی نامرئی ارسال می شوند.

ویژگی های بلوتوث با بیشتر مدل های سمعک، از جمله سمعک پشت گوشی (BTE)، مینی BTE، سمعک داخل گوشی (ITE) و سمعک های درون مجرا (ITC) سازگار است و شرکت ها آرایش مختلفی از سمعک ها و اکسسوری ها با قابلیت بلوتوث را تولید می کنند.

نکاتی در مورد سمعک های بلوتوث دار

وقتی که وسایل الکترونیکی به صورت مستقیم به سمعک دارای بلوتوث وصل می شوند، میکروفون سمعک بر حسب نوع مورد استفاده سمعک و نحوه ی تنظیم اولیه آن توسط ادیولوژیست، خاموش یا ضعیف تر می شود.

و این به این معناست که در طول مدت اتصال وایرلس، صداهای محیط اطراف دیگر تقویت نمی شوند و شما نباید در این مورد نگرانی داشته باشید و فقط صدا مستقیما از وسیله الکترونیکی به سمعک انتقال داده شده و تقویت می شود.

نکاتی در مورد سمعک های بلوتوث دار

وقتی که وسایل الکترونیکی به صورت مستقیم به سمعک بلوتوث دار وصل می شوند، میکروفون سمعک بر حسب نوع مورد استفاده سمعک و نحوه ی تنظیم اولیه آن توسط ادیولوژیست، خاموش یا ضعیف تر می شود.

این به این معناست که در طول مدت اتصال وایرلس، صداهای محیط اطراف دیگر تقویت نمی شوند و شما نباید در این مورد نگرانی داشته باشید و فقط صدا مستقیما از وسیله الکترونیکی به سمعک انتقال داده شده و تقویت می شود.

این سمعک ها، قبل از اتصال به دستگاه دیگر، نیاز به چند مرحله ساده دارند. بنابراین بهتر است از متخصص شنوایی یا ادیولوژیستتان در این مورد راهنمایی و مشورت بگیرید.

خارج شدن از محدوده بلوتوث منجر به قطع ارتباط می شود.

اگر شما علاقه مند به استفاده از سمعک های بلوتوث دار هستید، با متخصص شنوایی خود در مورد تمام گزینه های مورد نظر خود صحبت کنید.

در مورد موقعیت ها و محیط های شنیداری خود و انواع دستگاه هایی که در طول روز از آنها استفاده می کنید، به ادیولوژیستتان اطلاعات بدهید.

با متخصص شنوایی خود در مورد نحوه استفاده از سمعک های بلوتوث دار و نحوه ی استفاده بهینه از انها اطلاعات کافی کسب کنید.

سمعک های بلوتوث دار

شرکت های تولید کننده ی سمعک ها، همواره به دنبال روش های جدید برای بهبود عملکرد سمعک و سودمند بودن آن در زندگی افراد هستند.

و در این راستا دست به نوآوری و ارائه ی تکنولوژی های جدید برای راحتی بیشتر کاربران زده اند.

یکی از جدیدترین تکنولوژی مورد استفاده در سمعک ها، تکنولوژی های بی سیم می باشد.

ارتباطات بی سیم، مانند بلوتوث، به افراد این اجازه را می دهد که سمعک های خود را به دستگاه های مختلف برای افزایش کیفیت صدا و دریافت مستقیم صدا از منبع صدا متصل کنند و باعث راحتی بیشتر کاربران شده اند.

با استفاده از سمعک های بلوتوث دار می توان به موبایل، تلویزیون و دیگر وسایل الکترونیکی متصل شد.

سمعک های بلوتوث دار می توانند سیگنال های صوتی را مستقیما از سایر وسایل الکترونیکی به سمعک منتقل کنند.

برخی از سمعک های بلوتوث دار مختص گوشی های آیفون طراحی شده اند البته این سمعک ها را می توان از طریق لوازم جانبی به سایر گوشی های هوشمند نیز متصل کرد.

علاوه بر این، امروزه برخی از شرکت ها سمعک های بلوتوث داری طراحی کرده اند که قابلیت اتصال به همه انواع گوشی های هوشمند را در بر می گیرد.

سمعک بلوتوث دار

مزایای سمعک های بلوتوث دار

همانند سایر مدل های سمعک، سمعک های بلوتوث دار نیز مزایا و معایبی دارند.

یکی از مزایای سمعک های بلوتوث دار این است که استفاده از تکنولوژی بی سیم به شما این امکان را می دهد که با حذف نویز های زمینه، اضافی و اتصال مستقیم به منبع صدا، کیفیت صدای بهتر و مطلوب را هنگام استفاده از سمعک خود با دستگاه های الکترونیکی مورد علاقه خود مانند تلویزیون یا موبایل دریافت کنید.

از دیگر مزایای سمعک های بلوتوث دار این است که شما می توانید سمعک های خود را از طریق موبایل خود کنترل کنید در واقع موبایل شما به عنوان ریموت کنترل سمعک عمل می کند.

سمعک ها را به عنوان یک هدست بی سیم در نظر بگیرید : کیفیت صدای عالی دارند و بسیار راحت هستند.

اتصالات بی سیم باعث می شود کاربران سمعک برای استفاده از تکنولوژی های مختلف در زندگی روزمره خود، راحتی بیشتری داشته باشند.

برقراری تماس تلفنی، استفاده از تبلت یا رایانه، گوش دادن به موسیقی و حتی تماشای تلویزیون در خانه می تواند یک تجربه لذت بخش برای کاربران تکنولوژی سمعک هوشمند بلوتوث دار باشد.

تکنولوژی بلوتوث باعث راحتی بیشتر و تنظیم سمعک طبق مدل دلخواه و ترجیحی کاربر از طریق موبایل یا نرم افزارهای موبایل می شود.

فن آوری بلوتوث همواره در حال پیشرفت می باشد و با انتشار نسخه ی بلوتوث 4.0 و به کارگیری آن در سمعک ها، از مصرف باتری سمعک نیز کاسته شده است.

قیمت سمعک های بلوتوث دار

سمعک های بلوتوث دار جز سمعک های رده بالا و هوشمند محسوب می شوند و بر حسب تکنولوژی های به کار برده شده در سمعک و برند آن قیمت سمعک های بلوتوث دار از حدود 2700000 تا 6 میلیون تومان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت سمعک های بلوتوث دار میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

بررسی برخی از سمعک های بلوتوث دار

ReSound LinX 3D : سال 2017

این سمعک نیز به طور مستقیم به گوشی های آیفون وصل می شود.

از طریق ReSound Phone Clip می توانید به گوشی های اندروید نیز وصل شوید و تماس های تلفنیتان را نیز مستقیما به سمعک انتقال داده و پاسخ دهید.

همچنین می توانید صدا و برنامه های سمعک را نیز تغییر دهید.

یکی دیگر از ویژگی های سمعک ReSound LiNX 3D این است که از طریق نرم افزار ReSound Smart 3D، متخصص شنوایی می تواند از راه دور سمعک را تنظیم کند.

Widex Beyond Fusion 2 : 2017

برای گوشی های آیفون طراحی شده و مصرف باتری بسیار پایینی دارد.

برای کاربران گوشی های اندرویدی، لوازم جانبی DEX امکان اتصال به سایر وسایل الکترونیکی را فراهم می کند.

از طریق گوشی هوشمند می توان تنظیمات صدا و سایر برنامه های سمعک را تنظیم و اصلاح کرد.

سمعک Phonak Audeo-M (Marvel) : 2018

در این سمعک، ایرادات سمعک Audio B-Direct برطرف شده است و تماس های تلفنی را به هر دو سمعک انتقال می دهد.

قابلیت اتصال به هر دو نوع گوشی های اندرویدی و آیفون را داراست.

همچنین این سمعک تمامی اصوات را بدون توجه به نوع آن، موسیقی، کتاب های صوتی یا صدای تلویزیون (از طریق لوازم جانبی اتصال تلویزیون) را به هر دو گوش انتقال می دهد.

سمعک Starkey Halo iQ : طراحی سال 2018

استارکی اولین کمپانی سمعک بود که سمعک های بلوتوث دار را معرفی و عرضه کرد.

از طریق نرم افزار Trulink می توان این سمعک را به طور مستقیم به گوشی های آیفون متصل کرد.

علاوه بر این با استفاده از نرم افزار Trulink می توان صدا، برنامه و سایر تنظیمات سمعک را تغییر داد.

Oticon opn سال 2016

شرکت Oticon از تکنولوژی انرژی پایین بلوتوث 2.4 گیگاهرتز در سمعک Opn استفاده می کند.

به صورت مستقیم به گوشی های آیفون و از طریق OPN Connect Clip به گوشی های اندرویدی وصل می شود.

کیفیت صدای فوق العاده و مصرف باتری کمتری دارد.

Phonak Audeo B–Direct : 2017

این سمعک برای هر دو نوع گوشی های هوشمند طراحی شده است و برای کاربران گوشی های اندرویدی فوق العاده می باشد.

شما می توانید از طریق این سمعک از راه دور حتی اگر گوشی موبایلتان در اتاق دیگری باشد به تماس های تلفنیتان پاسخ دهید یا تماس را رد کنید.

ایراد اصلی این سمعک این است که فقط تماس های تلفنی و آن را فقط به یکی از سمعک ها انتقال می دهد و برای انتقال موسیقی یا سایر رسانه ها از موبایل نیاز به لوازم جانبی دارد.

سمعک Starkey Livio AI : 2019

انتقال صدا از تلفن به هر دو سمعک، تنظیم از راه دور سمعک توسط متخصص شنوایی، تغییر برنامه سمعک از طریق نرم افزار Thrive Hearing، دریافت هشدارهای موبایل از قبیل تماس های تلفنی، متون و ایمیل؛ نرم افزار Siri گوشی های آیفون، پیام ها و ایمیل هایتان خوانده و به سمعک انتقال می دهد.

[تعداد: 4   میانگین: 3.5/5]
Call Now Button