021-22238983

09120177687

تبریز، پاستور جدید، مابین طالقانی، حاج جبار نائب

ساختمان پردیس، طبقه 4

تهران، شریعتی، ۳۰۰ متر بالاتر از مترو قیطریه

نبش کوچه نبوی،ساختمان پزشکان ۲۰۱۶، طبقه3واحد ۱۵

نکات خرید سمعک

نکات خرید سمعک

 

خرید سمعک به آسانی خرید کالا یا جنسی از یک مغازه نمی باشد و نیازمند کسب اطلاعات کافی در مورد سیستم شنوایی، کم شنوایی ، سمعک و تنظیم آن می باشد. هدف ما در این مقاله کمک و راهنمایی به شما در انتخاب و خرید سمعک مناسب بر حسب نیازهایتان می باشد. به طور کلی بهترین راه خرید سمعک مناسب، انجام تست شنوایی توسط ادیولوژیست و دریافت مشاوره از وی می باشد.

 

از کجا سمعک بخریم؟

 

سمعک برای استفاده، نیازمند تنظیم بر اساس میزان کم شنوایی، شکل کم شنوایی و نیازهای شنوایی فرد می باشد. و متخصصین در زمینه مشکلات شنوایی و تجویز سمعک، ادیولوژیست ها می باشند، بنابراین مناسب ترین مکان برای خرید سمعک کلینیک های شنوایی سنجی می باشد. ادیولوژیست ها متخصصین بهداشت و سلامت می باشند که در زمینه تشخیص، درمان و مدیریت اختلالات شنوایی و تعادلی ناشی از گوش تخصص دارند.

 

به طور ;لی وظیفه ادیولوژیست، بررسی گوش، تشخیص بیماری های گوش، تجوبز سمعک و مشاوره شنوایی و روانشناسی به خانواده و افراد با مشکلات شنوایی می باشد.

 

نیازسنجی و انتخاب بهترین سمعک

 

بعد از انجام تست شنوایی، ادیولوژیست نتیجه تست شنوایی را تفسیر و در صورت وجود افت شنوایی، گزینه هایی درمانی مورد نظر را با شما در میان می گذارد. کاهش شنوایی درجات مختلفی دارد و ادیولوژیست بر حسب میزان کم شنوایی، نمره امتیاز درک گفتار و سبک زندگی فرد، مناسب ترین گزینه برای خرید سمعک را به شما مشاوره و پیشنهاد می دهد

 

انتخاب و خرید سمعک باید بر اساس نیازهای شنوایی، میزان کم شنوایی، سبک زندگی و تکنولوژی به کار رفته در سمعک انجام شود. در واقع انتخاب بهترین سمعک در افراد مختلف متفاوت می باشد و بسته به نیازهای ویژه فردی دارد. ممکن است پیشرفته ترین و گرانترین سمعک در فردی انتظارات را برآورده نکند در مقابل ممکن است سمعک رده پایین نیازهای شنوایی فردی دیگر را به طور کامل برطرف کند. در واقع تجویز سمعک باید بر اساس نیازهای ویژه افراد انجام پذیرد.

 

عواملی که کاربران در هنگام خرید سمعک بیشتر در نظر می گیرند؛ شکل سمعک و تکنولوژی سمعک می باشد. به یا داشته باشید که اندازه و ظاهر سمعک تاثیری آنچنانی بر کیفیت صدا نمی گذارد و عامل اصلی و تاثیرگذار تکنولوژی به کار رفته در سمعک می باشد.

 

عوامل دیگری که به نگام خرید سمعک باید در نظر بگیریم

 

به هنگام خرید سمعک رعایت چندین نکته ضروری می باشد:

 

در سمعک های کوچکتر نمی توان دکمه ولوم و تغییر برنامه تعبیه کرد و همچنین اندازه سمعک اگر از حدی بیشتر کوچکتر شود نمی توان اکسسوری های TV، اتصال به موبایل و سیستم های FM را در آنها به کار برد؛ بنابراین به هنگام خرید سمعک، نیازهای شنوایی خود را دقیق بررسی کنید و فقط کوچکی و ظاهر سمعک را الویت قرار ندهید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نکات خرید سمعک، می توانید با کارشناسان نوین سمعک ارتباط برقرار کنید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
Call Now Button