021-22238983

09120177687

تبریز، پاستور جدید، مابین طالقانی، حاج جبار نائب

ساختمان پردیس، طبقه 4

تهران، شریعتی، ۳۰۰ متر بالاتر از مترو قیطریه

نبش کوچه نبوی،ساختمان پزشکان ۲۰۱۶، طبقه3واحد ۱۵

متخصص گوش حلق بینی

متخصص گوش حلق بینی

تخصص گوش حلق بینی یا ENT، یک بخش تخصصی جراحی در پزشکی است که با عارضه ها و بیماری های گوش، حلق و بینی (ENT) و ساختارهای مرتبط با سر و گردن مرتبط می باشد. پزشکانی که در این زمینه تخصص دارند، متخصص گوش حلق بینی یا متخصص ENT نامیده می شوند. بیماران برای درمان بیماری گوش، حلق، بینی، پایه جمجمه و مدیریت جراحی سرطان ها، تومورهای خوش خیم سر و گردن و جراحی زیبایی بینی و گوش به متخصصصین گوش حلق و بینی مراجعه می کنند. برای درمان کودکان بیمار نیز به متخصص گوش حلق و بینی اطفال مراجعه میشود.

متخصص گوش حلق و بینی می توانند تخصص خود را در هر یک از بخش های زیر ادامه دهد :

رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی
اتولوژی یا جراحی گوش
درمان و جراحی بیماری های حنجره
فوق تخصصی گوش حلق و بینی اطفال

 

متخصص گوش و حلق و بینی

 

تخصص گوش حلق و بینی یکی از رشته های مهم و حساس در حیطه پزشکی می باشد و انتخاب بهترین متخصص گوش حلق و بینی امری بسیار مهم می باشد و باید دقت کافی کرد تا از درمان و جراحی نتایج مطلوب کسب کرد.

 

متخصص گوش و حلق و بینی می تواند تخصص خود را در یک از حوزه‌های آلرژی، جراحی پلاستیک صورت، بیماری‌های سر و گردن، لارینگولوژی یا حنجره شناسی، گوش و حلق و بینی اطفال، رینولوژی یا جراحی بینی و اطراف بینی و سر و صورت ادامه دهد. برخی از این متخصصین فعالیت خود را تنها در یک زمینه متمرکز می‌کنند و در آن حیطه دانش و تجربه ی کافی کسب می کنند بنابراین بسته به نوع مشکل، باید باتجربه ترین و بهترین متخصص گوش حلق و بینی را انتخاب کرد.

 

متخصص گوش حلق بینی

 

 

بهترین متخصص گوش حلق و بینی در تهران

 

در سطح شهر تهران پزشکان گوش حلق و بینی متعددی وجودی دارد که هر یک از این پزشکان در یک یا چندین حیطه تخصص و تجربه ی بالایی دارند و در کلینیک شنوایی سنجی بهترین متخصص گوش حلق و بینی تهران به شما معرفی خواهند شد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

ما بسته به نوع مشکل مراجعه کنندگان خواه مشکل گوش، جراحی گوش، جراحی بینی، مشکلات گوش حلق و بینی اطفال و … شما را به نزدیکترین و بهترین متخصص گوش حلق و بینی تهران ارجاع می دهیم.

رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی

 

رینو پلاستی، عمل جراحی زیبایی بینی است و بهتر است توسط متخصص گوش حلق و بینی انجام شود، اگر چه توسط جراح فک و صورت و یا جراح پلاستیک نیز انجام می شود. رینو به معنای بینی و پلاستی به معنای تغییر شکل دادن است. هدف از جراحی بینی زیبا سازی شکل و ظاهر بینی و در عین حال حفظ عملکرد طبیعی بینی و راههای تنفسی می باشد. از آنجاییکه متخصص گوش حلق و بینی در زمینه های محتلف : گوش و مسیرهای شنوایی، حلق و حنجره و مسیر های هوایی و تنفسی و بینی و حس بویایی و مسیر های عصبی آن آموزش دیده اند و تجربه ی بالینی بالایی در این زمینه دارند توصیه می شود جراحی زیبایی بینی را در بهترین متخصصین گوش حلق و بینی انجام دهند. در رینو پلاستی ایراد های مختلف بینی را می توان برطرف کرد :

 

بزرگ بودن اندازه بینی

قوزدار بودن بینی

افتادگی نوک بینی

پهن بودن بینی

بزرگ بودن سوراخ های بینی

دررفتگی تیغه بینی وغیرقرینه بودن بینی

دو شاخه بودن نوک بینی

بد شکلی های بعدازعمل جراحی

و ….

 

جراحی بینی استخوانی توسط متخصص گوش و حلق و بینی

 

 

بر اساس نوع بافت و غضروف بینی، بینی ها به دو دسته بینی گوشتی و بینی استخوانی قابل تقسیم بندی می باشند و تفاوت آن ها در بافت و غضروف بینی می باشد که بینی های استخوانی دارای غضروف مقاوم و بینی های گوشتی دارای غضروف و استخوانی ضعیف هستند. اگر پوست بینی نازک و استخوان و غضروف محکمی داشته باشد به آن بینی استخوانی می گویند. جراحی بینی های استخوانی در مقایسه با بینی های گوشتی نتایج بهتری را به همراه داشته و موجب رضایت بیماران می شود. جهت رسیدن به نتایج مطلوب، حفظ عملکرد تنفسی، بویایی و به حداقل رساندن عوارض جراحی بینی، توصیه می شود جراحی بینی توسط بهترین جراحان گوش حلق و بینی انجام پذیرد.

 

جراحی زیبایی بینی گوشتی

 

تفاوتی که بین بینی استخوانی و گوشتی وجود دارد، در میزان ضخامت پوست و غضروف بینی است. بینی که دارای پوست ضخیم و غضروف ضعیف و نازکی است را بینی گوشتی می‌نامند در مقابل در صورتی که بینی استخوانی، پوستی نازک و غضروفی محکم دارد. در بینی های گوشتی هدف اصلی باریکتر کردن نیمه تحتانی بینی و شکل دهی مطلوب به ناحیه نوک و پره های بینی است. بدین منظور ساختار غضروفی بینی با استفاده از غضروف تیغه میانی بینی همان شخص تقویت می شود تا با اعمال فشار بر روی پوست ضخیم و چرب آن، بینی شکل مطلوب تر گرفته و باریک تر شود. در این بینی ها باید سعی کرد تا حد امکان از برداشتن زیاد غضروف و استخوان اجتناب کرد و برداشتن آنها فقط در موارد وجود قوز بینی انجام می شود.

نازک کردن پوست ضخیم در این افراد به دلیل امکان بروز عوارض برگشت ناپذیر و آسیب ماندگار پوستی جز در موارد خاص و به مقدار ملایم انجام نمی شود. بیماران باید در نظر داشته باشند که جراحی بیماران استخوانی نسبت به بینی های گوشتی نتایج بهتری دارند و بیماران با بینی گوشتی باید انتظاراتشان از نتیجه جراحی معقول باشد. اگر چه امروزه با جدیدترین روش های جراحی و بهترین متخصص گوش حلق و بینی نتایج جراحی بینی گوشتی نیز مطلوب شده است. جهت رسیدن به نتایج مطلوب، حفظ عملکرد تنفسی، بویایی و به حداقل رساندن عوارض جراحی بینی، توصیه می شود جراحی بینی توسط بهترین جراحان گوش حلق و بینی انجام پذیرد.

 

عوارض جراحی بینی

 

مانند هر جراحی دیگری جراحی بینی نیز عوارض خاص خود را دارد و باید عوارض عمل بینی را نیز در نظر گرفت البته نسبت به سایر جراحی ها از عوارض کمتری برخوردار است. از عوارض جراحی زیبایی بینی می‌توان به عفونت یا واکنش منفی نسبت به ماده‌ بیهوشی و خونریزی بینی اشاره کرد. دیگر عوارض جراحی بینی شمال موارد زیر می باشند :

خون دماغ شدن مکرر
تنفس سخت از راه بینی
بی‌حسی دائمی در داخل و اطراف بینی
احتمال ایجاد ظاهر نامتقارن و غیریکدست در بینی
درد، تغییر رنگ یا ورم مداوم بینی
اثر زخم
سوراخ شدن تیغه‌ بینی

قبل از انجام جراحی بینی درمورد خطرات احتمالی و عوارض ناشی از جراحی بینی، اطلاعات کافی از متخصص گوش حلق و بینی خود کسب کنید.

 

هزینه جراحی زیبایی بینی

 

معمولا بیشترین دغدغه ای که ذهن فردی که تصمیم به انجام جراحی بینی را درگیر می کند هزینه جراحی زیبایی بینی است. قطعا شما نیز از هزینه های بسیار بالای جراحی بینی را آگاه هستید.

عوامل دخیل در قیمت جراحی بینی:

به طور کلی هزینه عمل بینی ممکن است شامل موارد زیر شوند:

دستمزد متخصص بیهوشی
هزینه ی امکانات و وسایل جراحی
هزینه محل جراحی کلینیک یا بیمارستان
هزینه آزمایشات پزشکی
هزینه داروهای تجویزی پس از جراحی
دستمزد جراح گوش حلق و بینی

هزینه‌ جراحی بینی به عوامل مختلفی بستگی دارد. پیچیدگی جراحی و میزان تخصص و تجربه‌ی جراح گوش حلق و بینی می‌توانند روی هزینه‌ی عمل تأثیر بگذارند. البته قیمت عمل بینی می‌تواند از شهری به شهر دیگر نیز متفاوت باشد.

 

انتخاب جراح بینی

 

جراحی بینی معمولا توسط متخصص گوش‌ حلق و بینی و جراح پلاستیک انجام می‌شود. پزشکی را برای انجام جراحی بینی انتخاب کنید که دارای تخصص و تجربه ی کافی باشد و مکررا این عمل را انجام می‌دهد. و نیز اطمینان حاصل کنید که جراح کارتان را در بیمارستانی با امکانات مجهز انجام دهد. با رعایت این موارد می‌توانید عوارض عمل بینی‌تان را به حداقل برسانید. از آنجاییکه متخصص گوش حلق و بینی در زمینه های محتلف گوش و مسیرهای شنوایی، حلق و حنجره و مسیر های هوایی و تنفسی و بینی و حس بویایی و مسیر های عصبی آن آموزش دیده اند و تجربه ی بالینی بالایی در این زمینه دارند توصیه می شود جراحی زیبایی بینی را در بهترین متخصصین گوش حلق و بینی انجام دهند تا عوارض جراحی را به حداقل برسانید.

 

جراح بینی خوب در تهران

 

در اکثر موارد جراحی بینی می تواند باعث رضایت افراد شود. یکی از مزایای اصلی جراحی بینی، افزایش اعتماد به نفس فرد می باشد. دماغ  بزرگ و نامتوازن ممکن است ویژگی های دیگر چهره شما را تحت تأثیر قرار داده و ظاهر صورتتان را نامتوازن نشان دهد. با جراحی زیبایی بینی، دیگر اعضاء چهره هم با یکدیگر متوازن می شوند و بسیاری از افراد بعد از عمل هم از لحاظ فیزیکی و هم روحی احساس بهتری دارند به خصوص که اگر بینی آن ها باعث کاهش اعتماد به نفسشان شده باشد.از مزایای دیگر جراحی بینی باز شدن مجاری بینی و بهتر و راحت تر شدن تنفس و رفع مشکلات مادرزادی مانند انحراف بینی می شود.

 

ما در کلینیک شنوایی سنجی نوین سمعک با متخصصان گوش حلق و بینی باتجربه و با دانشی همکاری داریم و در صورت نیاز به جراحی زیبایی بینی، شما را به بهترین جراح بینی و متخصص گوش حلق و بینی ارجاع می دهیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره بهترین جراح بینی در تهران با قیمت مناسب با ا تماس بگیرید.

 

جراحی گوش

 

عمل جراحی پرده گوش

 

پرده گوش در انتهای کانال گوش قرار دارد و گوش میانی را از گوش خارجی جدا می کند. پرده گوش صداهای آمده از مجرای گوش را جمع آوری می کنند. امواج صوتی پرده گوش را به لرزش در می آورند سپس این لرزش ها به استخوانچه های گوش میانی انتقال داده می شود. پرده گوش همچنین از ورود باکتری و اشیای خارجی به داخل گوش میانی جلوگیری می کند. عوامل متعددی در پارگی پرده گوش نقش دارند : عفونت گوش، ضربه به سر و صورت، وارد کردن شی خارجی به گوش و …

 

عوارض پارگی پرده

 

پارگی پرده راه نفوذ مایعات کثیف، اشیای خارجی و میکروب ها را به داخل گوش داخلی باز می کند و این عوامل منجر به عفونت و ترشح گوش می شود. بیشتر پارگی های پرده گوش با کم شنوایی همراه است و میزان کم شنوایی بستگی به اندازه و مکان پارگی دارد.

 

جراحی پرده گوش توسط متخصص گوش و حلق و بینی

 

 

بسته به مکان و اندازه پارگی ، پرده گوش در صورت مراقبت کافی و عدم ورود آب به داخل گوش در حدود 2-4 هفته به صورت خود به خود ترمیم می یابد در صورتیکه پارگی بیش از حد بزرگ بوده و به طور خودبه خودی ترمیم نشود، نیازمند عمل جراحی توسط متخصص گوش حلق و بینی می باشد.

2 نوع روش اصلی برای ترمیم پرده گوش وجود دارد : transcanal و postauricular

در روش postauricular یا پشت گوشی، برش از پشت گوش انجام می شود و گوش به سمت جلو برده شده و پرده گوش مشاهده می شود. در روش transcanal ، اسپوکولوم در ورودی خارجی مجرا قرار داده می شود و پرده ی گوش از این طریق قابل مشاهده می شود. پس از مشاهده کامل پرده، متخصص گوش حلق و بینی، بافت مشخصی را از گوش برمی دارد و بر روی پارگی پرده، پیوند می زند. در صورت باقی ماندن جای زخم بر روی بافت، پزشک متخصص گوش حلق بینی قبل از ترمیم و پیوند پرده گوش، باید جای زخم را با لیزر از بین ببرد و از بخیه برای ترمیم برش استفاده کند.

 

عوارض جراحی پرده گوش

 

هر عمل درمانی عوارض مخصوص به خود را به همراه دارد و باید قبل از عمل جراحی به بیمار و خانواده وی در مورد این عوارض اطلاعات کافی داد.
کم شنوایی : احتمال کم شنوایی به صورت موقتی یا دائمی وجود دارد.
گیجی : ممکن است چند روز بعد از عمل دچار گیجی شود که البته این عارضه موقتی است.
فلج عصب صورتی : فلج عصب صورتی منجر به مشکلاتی در حرکات عضلات صورتی همانند بستن چشم ها و لبخند زدن می شود.
وزوز گوش
ناهنجاری های چشایی : بعد از عمل برخی از بیماران دچار ناهنجاری هایی در حس چشایی می شوند که البته اکثرا در گذر زمان این مشکل برطرف می شود.
در صورتیکه جراحی توسط بهترین متخصص گوش حلق بینی و باتجربه انجام شود احتمال این عوارض به حداقل می رسد.

 

عمل جراحی کلستئوتوما

 

Cholesteatoma یک کیست مفروش از پوست مرده است که از حاشیه پرده گوش شروع شده و به سمت گوش میانی و استخوان ماستویید گسترش می یابد. Cholesteatoma سرعت رشد بالایی دارد و از آنجا که آن حاوی باکتری است، عفونی بوده و این عفونت تا زمانی که کلستئاتوم برداشته نشود، از بین نمی رود. Cholesteatoma خاصیت خورندگی استخوان دارد. فرسایش استخوان می تواند منجر به کاهش شنوایی و از بین بردن استخوان های کوچک گوش که صدا را در گوش میانی انتقال می دهند، می شود.

 

درمان کلستئوتوما

 

بهترین روش برای درمان کلستاتوم عمل جراحی می باشد؛علت اصلی این امر این است که در اثر عفونت ممکن است عفونت با پیشرفت خود هرچه بیشتر به تخریب استخوان بپردازد، و از انجاییکه مصرف آنتی بیوتیک هیچ تاثیری در درمان کلستاتوم ندارد بنابراین عمل جراحی بهترین گزینه می باشد. ازطریق جراحی و انجام ماستوئیدکتومی می توان کلستاتوم گوش را برداشت. در واقع بهترین روش درمان کلستاتوم گوش جراحی است. توصیه می شود جراحی توسط بهترین پزشکان گوش حلق بینی انجام شود چرا که در صورت برداشت ناکامل استخوان و ماندن عفونت، این عفونت می تواند دوباره در کل گوش نفوذ کرده و عود کند.

 

متخصص گوش و حلق و بینی اطفال

 

متخصص گوش حلق بینی اطفال، متخصصی است فوق تخصص خود را در زمینه ی درمان و جراحی بیماری های گوش، حلق و بینی کوکان ادامه داده است. به دلیل تفاوت ویژگی های ساختاری اندام ها در کودکان و بزرگسالان، درمان و جراحی اختلالات گوش حلق بینی کودکان بهتر است توسط متخصص گوش حلق بینی اطفال انجام شود. متخصصین گوش حلق بینی اطفال در درمان کودکان از دوران نوزادی تا دوران نوجوانی تبحر و مهارت دارند.

حیطه فعالیت متخصص گوش و حلق و بینی کودکان

 

متخصص گوش حلق و بینی اطفال عمدتا با درمان پزشکی و جراحی گوش، حلق و بینی در کودکان ارتباط دارد. متخصصان گوش حلق بینی اطفال عموما خدمات زیر را ارائه می دهند:

تشخیص و درمان اختلالات گوش، حلق بینی و بیماری های سر و گردن

جراحی سر و گردن شامل مراقبت قبل و بعد از جراحی

مشاوره با پزشکان دیگر در صورت تشخیص بیماری های گوش، حلق و بینی

کمک در شناسایی اختلالات ارتباطی در کودکان

 

تخصص گوش حلق بینی اطفال – بهترین مراقبت پزشکی کودکان

 

جراحی زیبایی بینی

 

کودکان بزرگسالان کوچک نیستند. آنها نمی توانند همواره چیزی را که باعث ناراحتیشان شده است را بیان کنند و نمی توانند به سوالات پزشکی پاسخ دهند و همیشه در طول معاینات پزشکی قادر به صبر و همکاری نیستند. م متخصصان گوش حلق بینی اطفال می دانند چگونه کودکان را به گونه ای بررسی و درمان کنند که موجب آرامش و همکاری آنها شود. علاوه بر این، پزشکان گوش حلق بینی اطفال از تجهیزات مخصوص کودکان برای درمان استفاده می کنند.

 

در سایت نوین سمعک میتوانید لیستی از  متخصص گوش و حلق و بینی اطفال در تهران که با این مرکز همکاری دارند را ببینید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[تعداد: 2   میانگین: 5/5]
مدیریت
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت

Call Now Button