021-22238983

09120177687

تبریز، پاستور جدید، مابین طالقانی، حاج جبار نائب

ساختمان پردیس، طبقه 4

تهران، شریعتی، ۳۰۰ متر بالاتر از مترو قیطریه

نبش کوچه نبوی،ساختمان پزشکان ۲۰۱۶، طبقه3واحد ۱۵

مقایسه سمعک ها

مقایسه سمعک ها

مقایسه سمعک ها

نحوه مقایسه سمعک ها

 

قبلا از خرید سمعک، شما باید در مورد ویژگی های سمعک و نحوه عملکرد آن اطلاعات کافی داشته باشید. در این مقاله به شما در مورد ویژگی هایی که قبل از خرید سمعک باید در نظر بگیریم، اطلاعاتی فراهم نموده ایم. با موضوع مقایسه سمعک ها با ما همراه باشید.

 

چه ویژگی های سمعک را باید مقایسه کنیم؟

 

شکل سمعک

 

سمعک ها به طور کلی در دو شکل اصلی سمعک نامرئی و پشت گوشی طراحی می شوند البته امروزه سمعک های دیگری با نام fashion نیز طراحی می شود که به لحاظ زیبایی شناختی روی آنها بیشتر کار شده است.

 

ویژگی های تقویتی سمعک

 

ظاهر سمعک اگر ایده ال ترین نوع برای شما باشد اما نتواند نیازهای شنوایی شمارا برطرف کند، باید گفت شما عملا پولتان را دور ریخته اید و سمعک کاربرد مفیدی برای شما نخواهد داشت. اگر درجه کم شنوایی شما افت عمیق باشد، سمعک نامرئی برای شما قابل استفاده نخواهد بود. همواره به هنگام خرید سمعک، الویت باید ویژگی های تقویتی سمعک باشد نه ظاهر آن.

 

تله کویل سمعک 

 

از قطعات تکنولوژی وایرلس سمعک می باشد. به شما کمک می کنند تا به اتصالات loop مکان های عمومی مانند کلاس و تیاتر و غیره متصل شوید. همچنین تله کویل منجر به دریافت بهتر صدا از تلفن می شود. در هنگام خرید سمعک نباید تله کویل را نادیده گرفت.

 

مقیاس IP:

 

IP 68 بالاترین درجه می باشد. عدد اول نشان دهنده ی مقاومت در برابر ذرات و گرد و غبار می باشد. عدد دوم میزان مقاومت در برابر رطوبت و نم را نشان می دهد. اگر شما زمان زیادی را در محیط های مرطوب و خیس سپری می کنید، یا زیاد عرق می کنید، به هنگام خرید سمعک باید این مقیاس را نیز در نظر بگیرید.

 

باتری سمعک

 

باتری های یک بار مصرف و سمعک با قابلیت شارژی. باتری های یک بار مصرف از زمان های بسیار قدیم مورد استفاده قرار می گیرند، اما امروزه سمعک هایی با قابلیت شارژ نیز عصر جدیدی را آغاز کرده است. در هنگام خرید سمعک، مزایا و معایب هر یک از دو نوع باتری را مدنظر بگیرید.

 

سایز باتری سمعک

 

باتری های یک بار مصرف، اندازه های مختلفی دارند. باتری هایی با اندازه کوچکتر، عمر کمتری نیزر متعاقبا دارند.

 

اتصال سمعک به گوشی موبایل

 

به زودی تمامی سمعک های جدید به قابلیت اتصال مستقیم به گوشی های هوشمند مجهز خواهند شد. تا آن موقع شما باید انتخاب کنید که آیا نیاز دارید که سمعکتان به طور مستقیم به گوشی های ایفون یا دیگر گوشی های اندرویدی وصل شود یا نه. امروزه سمعک هایی وجود دارد که می توانند به گوشی های اندرویدی نیز وصل شوند اما دارای محدودیت هایی از قبیل فقط قابلیت اتصال به یک سمعک و تنها استریم مستقیم تماس تلفنی می باشند و نمی توانند به طور همزمان به دو سمعک و استریم موزیک و … را انجام دهند.

 

ویژگی تسکین وزوز سمعک

 

اگر وزوز گوش دارید می توانید از سمعکی که دارای تینیتوس مسکر می باشید، انتخاب کنید.

 

اکسسوری سمعک

 

سمعک های مختلف اکسسوری های متفاوتی دارند. قبل از خرید سمعک، بررسی کنید کدام اکسسوری های به دردتان می خورد. برای این امر می توانید از ادیولوژیست تان مشورت بگیرید.

 

کانال سمعک

 

تعداد کانال بعد از تعداد معینی تاثیری بر کیفیت و عملکرد سمعک نمی گذارد. حتی با تجربه ترین کاربر سمعک قادر به تشخیص تفاوت عملکردی سمعک 38 کاناله با سمعک 48 کاناله نمی باشد.

 

حذف کننده فیدبک

 

تمامی برندهای معتبر سمعک، حذف کننده  فیدبک خوبی دارند. فیدبک صدای سوت اضافی سمعک می باشد و با این تکنولوژی می توان به راحتی این مشکل را برطرف کرد.

 

مدار کاهنده نویز سمعک

 

میزان کاهندگی نویز را می توان در سمعک های مختلف بررسی کرد. با این وجود معمولا تفاوت بین برندها در این زمینه ناچیز می باشد.

 

به یاد داشته باشید بهترین فرد برای راهنمایی شما در مقایسه و خرید سمعک، ادیولوژیست می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با نوین سمعک تماس حال فرمایید.

[تعداد: 2   میانگین: 5/5]
مدیریت
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت

Call Now Button