021-22238983

09120177687

تبریز، پاستور جدید، مابین طالقانی، حاج جبار نائب

ساختمان پردیس، طبقه 4

تهران، شریعتی، ۳۰۰ متر بالاتر از مترو قیطریه

نبش کوچه نبوی،ساختمان پزشکان ۲۰۱۶، طبقه3واحد ۱۵

هزینه شنوایی سنجی

هزينه تست هاي شنوايي طبق تعرفه وزارت بهداشت و درمان تعيين مي شود. تست های زیادی برای ارزیابی گوش وجود دارد که هر کدام برحسب تعرفه سازمان نظام پزشکی به کلینیک های شنوایی سنجی ابلاغ می شود و تمامی مراکز شنوایی سنجی باید طبق تعرفه سازمان مذکور باید هزینه تست شنوایی سنجی را از مراجعه کننده دریافت کنند و مبلغی بیش از این مقدار تخطی محسوب می شود . توجه داشته باشید مبلغ های زیر بر حسب تعرفه نظام پزشکی برای سال 98 اعلام شده است.  قيمت تست هاي شنوايي به شرح زير است:

 

 

هزینه تست های شنوایی سنجی

 

 

تعرفه بیمه برای تست های شنوایی سنجی

 

در مراکز معتبر و کلینیک های شنوایی سنجی که از طریق سازمان نظام پزشکی مورد تایید باشند در صورت داشتن بیمه تکمیلی یا بیمه عادی فاکتور هزینه تست شنوایی را دریافت کرده و با مراجعه با شعب بیمه استان محل زندگی خود درصدی از مبلغ هزینه تست شنوایی را درافت کنید.

 

هزینه تست ادیومتری تن خالص و گفتاری

 

تست شوایی سنجی روتین که در بیشتر مراکز معتبر انجام می شود و میزان افت شنوایی و همینطور مقدار درک گفتار شما را محاسبه می کند. هزینه تست ادیومتری تن خالص و گفتاری در حدود 40 هزار تومان می باشد.

 

هزینه تست تمپانومتری

 

نوعی از تست شنوایی که برای محاسبه مقدار فشار گوش میانی و آسیب های وارده به پرده گوش را محاسبه میکند و هزینه تست تمپانومتری در حدود 20هزار تومان می باشد.

 

هزینه تست RA

 

تست رفلکس اکوستیک برای تکمیل پرونده شنوایی سنجی و آسیب های وارده به عصب 7 و 8 و وجود مشکل در گوش میانی را بدست می آورد و هزینه این تست در حدود 15هزار تومان می باشد.

 

هزینه تست های شیپور استاش

 

معمولا پزشکان متخصص برای بررسی شیپور استاش انجام تست سلامت شیپور استاش را توصیه میکنند که این این تست هزینه ای در حدود 25 هزار تومان می باشد.

 

هزینه تست وزوز گوش

 

معمولا ارزیابی وزوز گوش برای افرادی که از وزوز رنج می برند توصیه می شود و ارزیابی شدت و نوع وزوز انجام می شود و همینطور در مراحل پایانی این آزمون درمان توانبخشی نیز انجام می شود تا راه درمانی برای پزشک متخصص توصیه شود. هزینه انجام تست وزوز گوش در حدود 45 هزار تومان می باشد.

 

هزینه تست OAE

 

تست غربالگری برای کودک در سنین پایین توصیه می شود و هزینه این تست در حدود25 تا 35 هزار تومان می باشد.

 

هزینه تست ABR

 

برای بررسی وضعیت عصب گوش تست ABR توصیه میشود و هزینه تست ABR در حدود 100 هزار تومان می باشد.

 

هزینه تست ECHOGE

 

معمولا بیشتر افرادی که مشکلات سرگیجه ای دارند و مشکوک به بیماری منیر هستند پزشک متخصص توصیه به انجام تست ECHOGE میکند که هزینه تست ECHOGE بجز وسایل مصرفی در حدود 95 هزار تومان می باشد.

 

هزینه تست VNG و هزینه تست های تعادلی

 

در افرادی که مشکلات سرگیجه ای دارند برای تشخیص بهتر نوع ضایعه تست های تعادلی انجام می شود که هزینه تست های تعادلی در حدود 200 هزار تومان برای تمامی تست های تعادلی می باشد.

 

هزینه ساخت انواع قالب های ضد صوت و ضد آب

 

هزینه ساخت قالب های ضد اب و ضد صوت و همینطور قالب های سمعک های پشت گوشی در کیفیت های مختلف از 100 تومان تا 140 تومان می باشد.

 

هزینه تعمیر سمعک

 

اگر سمعک شما گارانتی لازم ر داشته باشد هزینه تعمیر سمعک رایگان می باشد.

 

هزینه خرید سمعک

 

قیمت سمعک در رده های مختلف و با تکنولوژی های مختلف و برند های مختلف از 1میلیون تومان در رده های پایه تا 10 میلیون تومان در رده های فوق هوشمند می باشد.

[تعداد: 3   میانگین: 2.7/5]
Call Now Button