021-22238983

09120177687

تبریز، پاستور جدید، مابین طالقانی، حاج جبار نائب

ساختمان پردیس، طبقه 4

تهران، شریعتی، ۳۰۰ متر بالاتر از مترو قیطریه

نبش کوچه نبوی،ساختمان پزشکان ۲۰۱۶، طبقه3واحد ۱۵

هوش مصنوعی و سمعک

هوش مصنوعی و سمعک

هوش مصنوعی و سمعک

هوش مصنوعی و سمعک

 

چگونه یادگیری ماشین و هوش مصنوعی باعث بهبود عملکرد سمعک می شود؟ در ادامه با موضوع هوش مصنوعی و سمعک با ما همراه باشید.

 

سه هدف اصلی استفاده از هوش مصنوعی یا یادگیری ماشین در سمعک شامل موارد زیر می باشد:

 

شنوایی بهتر در حضور نویز زمینه

 

بهبود کیفیت صدا

 

فراه آوردن حداکثر راحتی شنوایی

 

بهبود شنوایی در حضور نویز زمینه

 

کاربران باتجربه می دانند که فرایند شنیدن در حضور نویز زمینه به شدت مشکل و چالش زا می باشد. حل مشکل شنوایی در حضور نویز از اهداف اصلی پیشرفت های تکنولوژی سمعک می باشد. در طول سالهای اخیر تلاش های زیادی برای بهبود شنوایی در نویز با استفاده از هوش مصنوعی انجام شده است.

 

بهبود کیفیت صدا و فراهم آوردن راحتی شنوایی

 

طبق ادعای محققان هوش مصنوعی در سمعک باعث بهبود کیفیت صدا و افزایش راحتی شنیداری کاربران شده است. نتایج مطالعات اخیر نشان داده است که این علم می تواند به کاربران سمعک در یافتن مناسب ترین تنظیمات محیط های شنیداری کمک کند. تنظیماتی که منجر به بهبود کیفیت صدا و افزایش راحتی شنیداری در محیط های شنیداری مختلف می شود.

 

تکنولوژی SoundSenseEvoke ویدکس

 

تکنولوژی هوش مصنوعی در زمینه سمعک وارد بازار شده است و اینفناوریبه نام “SoundSense Learn” لقبگرفتهومنحصراًدربسترسمعکWidex EVOKEدردسترساست. در این بخش توضیحاتی در مورد این تکنولوژی ارائه می دهیم:

 

این تکنولوژی با استفاده از نرم افزار EVOKEسمعک ویدکس، محیط های شنیداری و ترجیحات شنیداری کاربر سمعک را شخصی سازی می کند و به صورت خودکار در محیط ها و شرایط شنوایی مختلف، بر حسب نیاز تقویت سمعک را کم یا زیاد می کند. به عنوان مثال فرض کنید شما در یک رستوران هستید و صدای تقویتی سمعک برایتان آزار دهنده می باشد.

 

به منظور بهبود کیفیت صدا، شما نرم افزار EVOKE را در گوشی هوشمندتان باز می کنید. نرم افزار برای شما دو مدل تنظیمات شنیداری در نظر می گیرد و شما با انتخاب آنها به صدا گوش داده و کیفیت صدا را در هر دو شرایط مقایسه می کنید و مناسبترین حالت شنیداری را انتخاب می کنید. در طول زمان سمعک ویدکس EVOKE در محیط های مختلف، ترجیحات شنیداری شما را یاد می گیرد و از طریق یادگیری ماشینی به صورت خودکار تنظیمات مورد نیاز را اعمال می کند.

 

آینده سمعک هایی با قابیلیت هوش مصنوعی

 

امروزه سمعک های هوشمند زیادی وجود دارند که به صورت وایرلس به گوشی های هوشمند متصل می شوند و می توان از طریق نرم افزار گوشی های هوشمند تنظیمات سمعک را تغییر داد. با این وجود در صورت ورود این تکنولوژی و کامپیوترهای کوچک پیشرفته در سمعک، می توان انتظار داشت که دیگر نیازی به استفاده از گوشی هوشمند برای ارائه تنظیمات نخواهد بود و با توجه به یادگیری ماشینی سمعک، می توان این انتظار را داشت که اعمال این تکنولوژی در سمعک می تواند راحتی شنیداری بی نظیری برای کاربران فراهم کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]
مدیریت
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت

Call Now Button