021-22238983

09120177687

تبریز، پاستور جدید، مابین طالقانی، حاج جبار نائب

ساختمان پردیس، طبقه 4

تهران، شریعتی، ۳۰۰ متر بالاتر از مترو قیطریه

نبش کوچه نبوی،ساختمان پزشکان ۲۰۱۶، طبقه3واحد ۱۵

تعداد باند و کانال سمعک

سمعک

تعداد باند و کانال سمعک

امروز با مطلبی در مورد تعداد باند و کانال سمعک با نوین سمعک همراه باشید. همواره بيماران از متخصصين شنوايي و سمعک سوال مي کنند که کانال سمعک چيست؟ يا به طور بسيار عاميانه از ديگر بيماران شنيده اند که سمعکي تهيه کنيد که تعداد کانال بالا داشته باشد.

چند بانده و چند کاناله؟

معمولا وازه چند بانده و چند کاناله به جای همدیگر استفاده میشود. هر چند که بعضی از نویسندگان و شرکت های سازنده سمعک بین آن ها افتراق قائل میشودند.

بسیاری از سمعک ها به طور انتخابی، آن بخش هایی از سیگنال را که در محدوده ی فرکانسی معینی هستند فیلتر می کنند و این بخش ها را متفاوت تر از بخش های دیگر سیگنال پردازش میکنند.

این نوع پردازش بسیار مهم است،اما هیچ شکلی از پردازش وجود ندارد که تعیین کننده و گویای این مساله باشد که چه چیز هایی از پردازش کانال را تعریف میکند و چه چیز هایی باند را. بعضی از مردم همه ی فرکانس هایی را که از هر نوع متراکم کننده ای بگزرد کانال مینامند و همه ی فرکانس هایی را که دامنه ی آن ها توسط یک کنترل کننده ی بهره کنترل میشود باند مینامند. با این تعریف بعضی از سمعک ها باند های بیشتری در مقایسه با تعداد کانال دارند.

 

نکته مهم در مورد تعداد باند و کانال سمعک

 

در بسیاری از سمعک با افزایش تعداد باند و کانال فرکانسی میزان شفافیت صدا بیشتر و میزان نویز و صدا ها اضافی کمتر میشود و فرد احساس راحتی شنیداری فوق العاده ای را تجربه میکند.

 

آیا همیشه افزایش تعداد کانال سمعک به نفع بیمار می باشد؟

 

طبق مطالعات انجام شده هرچه تعداد کانال سمعک افزایش یابد میزان پردازش دا توسط سمعک افزایش می یابد که این افزایش پردازش منجر به افزایش تاخیر صدا در سمعک می شود که اين تاخير سبب ميشود در صدا اکو ايجاد شود و درک گفتار بيمار را تحت تاثير قرار دهد.

 

 

[تعداد: 5   میانگین: 4.2/5]
مدیریت
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت

Call Now Button