021-22238983

09120177687

تبریز، پاستور جدید، مابین طالقانی، حاج جبار نائب

ساختمان پردیس، طبقه 4

تهران، شریعتی، ۳۰۰ متر بالاتر از مترو قیطریه

نبش کوچه نبوی،ساختمان پزشکان ۲۰۱۶، طبقه3واحد ۱۵

کم شنوایی در کودکان

کم شنوایی در کودکان

کم شنوایی در کودکان

کم شنوایی در کودکان

 

بیشتر کودکان به دلیل تجمع جرم گوش یا اوتیت مدیا دچار کم شنوایی موقت می شوند. اوتیت مدیا شایعترین علت کم شنوایی در کودکان است. اوتیت مدیا برای کودک شما دردناک است و ممکن است منجر به کم شنوایی شود. این عارضه باید سریعا و به صورت مناسب درمان شود. اگر کودک شما به طور مکرر مبتلا به اوتیت مدیا یا عفونت گوش میانی می شود، باید سریعا کودک را به متخصص اطفال یا متخصص گوش حلق بینی ارجاع کرد.

 

مطالعه ای در مورد کم شنوایی کودکان

 

بیش از 16٪ کودکان لهستانی در سنین مدرسه دچار کم شنوایی 20 دسی بل یا بالاتر از آن هستند. یک مطالعه نشان می دهد که کاهش شنوایی در کودکان خردسال لهستانی بیشتر از کودکان سن بالاتر است.

 

یک مطالعه نشان می دهد که 4/16 درصد کودکان لهستانی در سنین مدرسه دچار کم شنوایی هستند. در این مطالعه شیوع کم شنوایی در کودکان کم سن نسبت به کودکان سن بالاتر به طور قابل توجهی بیشتر بود. شیوع کم شنوایی ملایم بیشتر از کم شنوایی متوسط یا شدید بود. کم شنوایی کودکان اغلب کم شنوایی یک طرفه بودند.

 

کاهش شنوایی در فرکانس های مختلف

 

در این مطالعه 6.2٪ از کودکان دارای مشکل شنوایی در فرکانس های پایین بودند. افت شنوایی فرکانس بالا در 7.4٪ از شرکت کنندگان مشاهده شد. و در آخر، شیوع کم شنوایی در فرکانس های بین 500 هرتز و 4000 هرتز (متوسط کاهش شنوایی چهار فرکانس با تون خالص) 6.6 درصد بود و بیشتر موارد را خردسالان شامل می شدند.

 

در بعضی موارد، ممکن است کم شنوایی فرکانس پایین موقتی بوده باشد. یکی از شایع ترین دلایل کم شنوایی موقتی فرکانس پایین، التهاب گوش میانی می باشد.

 

مطلبی که میتواند برای شما مفید باشد: سمعک برای کودکان

 

حقایق در مورد مطالعه

 

این مطالعه به طور کلی در کودکان سنین مدرسه در مناطق روستایی لهستان در محیطی غیر کلینیکی انجام شد. شرکت کنندگان 67،416 کودک بین سنین 6 تا 13 سال بودند. شرکت کنندگان از همه مناطق 16 گانه لهستان انتخاب شده بودند. این مطالعه بین سپتامبر 2016 و ژوئن 2017 انجام شده است. هدف از این مطالعه برآورد شیوع ملی کم شنوایی در کودکان سنین مدرسه ای از مناطق روستایی لهستان بود.

 

در این مطالعه، آستانه شنوایی از راه هوایی با استفاده از تون خالص در فرکانس های  0.5-8 کیلوهرتز به دست آمد. کاهش شنوایی به عنوان میانگین شدت تون خالص بالاتر از 20 دسی بل در یک یا هر دو گوش برای انواع مختلف کم شنوایی تعریف شده است.

 

علت شیوع بالاتر کم شنوایی در کودکان کم سن تر؟

 

نویسندگان این مطالعه اظهار داشتند که شیوع بالاتر اختلالات شنوایی در کودکان کم سن ممکن است به دلیل عوامل مختلفی باشد. اولاً، کودکان خردسال نسبت به کودکان بزرگتر احتمال ابتلای بیشتر به عفونت گوش را دارند. ثانیا، سیستم ایمنی کودک به دلیل اینکه هنوز در حال رشد است و کامل نشده است، به طور مؤثرتری عمل نمی کند و به این علت شیوع اوتیت مدیا یا عفونت های دیگر بیشتر می باشد.

 

مطالعه “شيوع كم شنوايي در كودكان لهستاني در سنين مدرسه – نتايج برنامه غربالگري شنوايي در نمونه 67.416 كودك” در مجله بين المللي كودكان دهان و دندان منتشر شد.

 

مطلب مرتبط: عفونت گوش کودکان

[تعداد: 2   میانگین: 5/5]
مدیریت
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت

Call Now Button