021-22238983

09120177687

تبریز، پاستور جدید، مابین طالقانی، حاج جبار نائب

ساختمان پردیس، طبقه 4

تهران، شریعتی، ۳۰۰ متر بالاتر از مترو قیطریه

نبش کوچه نبوی،ساختمان پزشکان ۲۰۱۶، طبقه3واحد ۱۵

سمعک پشت گوشی

معرفی سمعک های پشت گوشی

در این قسمت در مورد مزایا و معایب و قیمت سمعک های پشت گوشی توضیحاتی ارائه داده ایم.

متخصصان شنوایی شناس با توجه به تجربه کاری و همچنین علوم مربوط به تجویز سمعک به شما کمک خواهند کرد تا بهترین نوع سمعک را باتوجه به افت شنوایی خود و نوع کارایی و قیمت مناسب خریداری کنید.

برای انجام این کار شما کافیست تا در اولین فرصت هنگامی که حس کردید مشکل شنوایی دارید با مرکز نوین سمعک برای خرید سمعک تماس گرفته و مشاوره لازم را برای خرید سمعک از کارشناسان شنوایی شناس با تجربه دریافت کنید.

سمعک  BTE

متخصصان شنوایی شناس با توجه به تجربه کاری و همچنین علوم مربوط به تجویز سمعک به شما کمک خواهند کرد تا بهترین نوع سمعک را باتوجه به افت شنوایی خود و نوع کارایی و قیمت مناسب سمعک خریداری کنید.

برای انجام این کار شما کافیست تا در اولین فرصت هنگامی که حس کردید مشکل شنوایی دارید با مرکز نوین سمعک برای خرید سمعک تماس گرفته و مشاوره لازم را برای خرید سمعک از کارشناسان شنوایی شناس با تجربه دریافت کنید.

این سمعک ها برای چه سنی مناسب است ؟

در سمعک های پشت گوشی محدودیت سنی وجود ندارد و از کودکان تا افراد مسن میتوانند برای افت شنوایی خود از این نوع سمعک ها استفاده کنند.

حتی در کودکان تا سن 7 سالگی متخصصین شنوایی سنجی به سمعک های پشت گوشی مناسب تجویز میکنند و همینطور برای افراد مسن که توانایی زیادی ندارند.

این سمعک ها بیشتر بر اساس افت شنوایی تجویز میشوند و قدرت های مختلفی دارند و متخصص شنوایی سنجی بهترین سمعک را از لحاظ کیفیت در اختیار شما قرار میدهد.

این سمعک برای چه افت شنوایی مناسب است ؟

به طور کلی سمعک های پشت گوشی خروجی صدای بالاتری فراهم می کنند و برای افت های شدید مناسب ترند. با این وجود انعطاف پذیری بالایی دارند و تقریبا برای همه انواع کم شنوایی می توانند مورد استفاده قرار گیرند.

و در سایز های مختلف : کوچک، Mini BTE و اندازه بزرگ با قدرت بالا ارایه می گردند.

اندازه آنها بستگی به خروجی صدای مورد نیاز،مکان رسیور و بود یا نبود تله کویل بستگی دارد.

این سمعک ها عمر بالایی دارند و به اسانی تعمیر می شوند و اغلب کنترل و درب باتری هایی دارند که کار کردن با آنها آسان است.

قابلیت های سمعک های پشت گوشی

این سمعک ها همچنیپن قابلیت اتصال به تجهیزات شنوایی کمکی مثل سیستم FM و حلقه القایی را دارند.

همچنین به دلیل بادوام بودنشان در کودکان کم شنوا نیز به کرات مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنیین در برخی موارد دکمه تغییر برنامه و تعییر ولوم برای راحتی تغییر میزان صدای سمعک به کار رفته است.

در تمام قدرت های ضغیف ، متوسط، قوی و خیلی قوی برای افت های شنوایی به کار میرود و دارای مدارات بکار رفته ی بسیار زیادی میباشد.

مزیت سمعک های پشت گوشی

از مزیت های این سمعک ها می توان نصب آسان آنها در پشت گوش و گذاشتن سمعک در داخل گوش اشاره کرد.

معمولا باتری این سمعک نسبت به انواع مختلف سمعک یه مقدار بزرگتر است و به کاربر هنگام تعویض باتری به مشکل نمیخورد.

بسیاری از سمعک های داخل گوشی نیازمند مراقبت های کاربران هستند که از سمعک استفاده می کنند مانند تعویض وکس گارد یا فیلتر سمعک معمولا باید هر یک ماه تعویض شود.

چون اندازه آنها در مقایسه با سمعک های داخل گوشی بزرگتر است احتمال گم شدن این سمعک ها نیز کمتر است بسیاری از آنها حتی در مدل های ساده ولوم کنترل و دکمه تغییر برنامه نیز دارد کاربر می تواند به راحتی صدای سمعک را کم یا زیاد و برنامه سمعک را تعویض کنید.

خوشبختانه میتوانم بگویم امروزه با توجه پیشرفت تکنولوژی سمعک، بسیاری از سمعک های پشت گوشی در اندازه های کوچک تر و ظریف تر وارد بازار شده تا نیاز شما کاربران عزیز را فراهم سازد.

بهترین سمعک پشت گوشی ؟

متخصصان شنوایی شناس با توجه به تجربه کاری و همچنین علوم مربوط به تجویز سمعک به شما کمک خواهند کرد تا بهترین نوع سمعک را باتوجه به افت شنوایی خود و نوع کارایی و قیمت مناسب سمعک خریداری کنید.

برای انجام این کار شما کافیست تا در اولین فرصت هنگامی که حس کردید مشکل شنوایی دارید با مرکز نوین سمعک برای خرید سمعک تماس گرفته و مشاوره لازم را برای خرید سمعک از کارشناسان شنوایی شناس با تجربه دریافت کنید.

با توجه به گفته های ما در مقاله های مربوط به سمعکهای پشت گوشی شکل رنگ و قدرت های مختلفی برای این سمعک های جدید به وجود آمده است.

و بسته به نیاز شما و نوع سلیقه شما متخصص شنوایی سنج بهترین سمعک را در اختیار شما قرار داد شما قطعاً بهترین انتخاب را می‌کنید.

امیدوارم مطالبی که در مورد این سمعکها در اختیار شما گذاشتم مثمر ثمر واقع شده باشد و شما اطلاعات لازم در مورد سمعک های پشت گوشی را به دست آورده باشید.

با توجه به تجربه چندین ساله در بحث سمعک بعد از خواندن مطلب می توانید از طریق شماره های درج شده در زیر با ما ارتباط داشته سوال های خود در مورد این سمعک ها را از کارشناسان ما بپرسید.

و اطلاعات خود را در مورد انواع آنها بالا ببرید تا برای خرید سمعک بهترین سمعک را انتخاب کنید

باطری سمعک های پشت گوشی ؟

تمامی رده باطری های 10 ،312، 13 ، 675 در مدل های مختلف این سمعک ها کاربرد دارد که شما با مراجعه به بخش آموزش میتوانید تمامی اطلاعات لازم برای باطری های آنها را بدست بیاورید.

قابل ذکر است که هر چقدر اندازه و قدرت سمعک بیشتر باشد باطری ان بزرگ تر است.

بزرگ بودن و یا کوچک بودن باطری فقط به قدرت رسیور و نوع افت شنوایی شما بستگی دارد هر چقدر افت شنوایی شما کم تر باشد اندازه سایز باطری کوچکتر است مانند باطری شماره 10 .

اما هر چثدر افت شنوایی شما بیشتر باشد و رسیور سمعک قوی تر باطری سمعک بزرگتر مانند باطری 675 .

امیدوارم اطلاعات کافی را در زمینه سمعک های پشت گوشی به شما اراعه داده باشیم چنانچه هر گونه سوالی در رابطه با سمعک های پشت گوشی داشتید میتوانید از طریق شماره های موجود با مرکز نوین سمعک تماس گرفته و اطلاعات لازم را کسب کنید

سمعک پشت گوشی

این سمعک ها یکی از دو نوع اصلی سمعک ها هستند: سمعکهای پشت گوشی و سمعک داخل گوشی. این دو نوع سمعک بر اساس مکان قرار گیریشان در گوش از یکدیگر تمایز داده می شوند.

سمعک پشت گوشی در پشت لاله گوش قرار می گیرد و از طریق لوله یا سیمی به قالب گوش وصل می شود. قالب گوش نیز درون مجرای گوش خارجی قرار داده می شود.

این سمعک شامل قطعات الکترونیکی،کنترل ها، باتری و میکروفون است.

بلندگو یا رسیور ممکن است داخل سمعک (سمعکهای پشت گوشی مرسوم) یا داخل قالب یا Dome (سمعک های RIC).

سمعک های RIC اندازه ای کوچکتر از سمعک های پشت گوشی مرسوم دارند و بیشتر در افراد فعال جامعه استفاده می شود.

برای آشنایی بشتر با سمعک های ric اینجا را کلیک نمایید.

سمعک پشت گوشی

نکته

معمولا سمعک های پشت گوشی و سمعک های داخل گوشی در نوع صدا و کیفیت صدا هیچ تفاوتی با هم ندارند ولی در بیشتر مواقع در مدل های خاصی از انواع سمعک برای تکنولوژی دایرکشنال ای تی معمولاً کاربران می‌توانند از سمعک های داخل گوشی یا iic استفاده کنند.

معمولاً این تکنولوژی برای تشخیص جهت بهبود کیفیت صدا د ر سمعک تعبیه می شود.

اشکال سمعک های پشت گوشی

تا حد قابل ملاحظه اي کوچک تر است.

سمعک پشت گوشی نیز یک سمعک دو قسمتی است.

میکروفن و قطعات الکترونیکی در داخل یک قاب موزي شکل و یا در شکل هاي هنري دیگري نصب شده اند.

در قدیمی ترین و باثبات ترین شکل از این سمعک ، رسیور داخل قاب سمعک نصب شده است.

در نوع اول و روتین این سمعک ها صداي تولید شده در رسیور به صورت اکوستیکی و از طریق لوله ي قالب ساخته شده از گوش فرد یا سري هاي گنبدي شکل و باز به گوش فرد هدایت می شود.

در نوع دوم از این سمعک ها به جای استفاده از قالب از یک شلنگ بسیار نازک با مولد های گنبدی شکل استفاده میشود که معمولا انداره این سمعک ها در مقایسه با نوع اول کوچکتر است.

سمعک های پشت گوشی در مقایسه با اشکال مختلف سمعک مزیت و عیوبی دارند.

معایب سمعک های پشت گوشی

کاربرانی که از این سمعک ها استفاده می کنند در بیشتر مواقع به دلیل نحوه دیده شدن سمعک و اندازه آن نسبت به سمت های داخل گوشی رضایت خاطر ندارد.

معمول سمعک پشت گوشی و سمعک های داخل گوشی در نوع صدا و کیفیت صدا هیچ تفاوتی با هم نمی کند ولی در بیشتر مواقع در مدل های خاصی از انواع سمعک برای تکنولوژی دایرکشنال ای تی معمولاً کاربران می‌توانند از سمعک های داخل گوشی یا iic استفاده کنند.

معمولاً این تکنولوژی برای تشخیص جهت بهبود کیفیت صدا درسمعک تعبیه می شود.

ما خوشبختانه میتوانم بگویم امروزه با توجه پیشرفت تکنولوژی سمعک، بسیاری از سمعک های پشت گوشی در اندازه های کوچک تر و ظریف تر وارد بازار شده تا نیاز شما کاربران عزیز را فراهم سازد.

قیمت سمعک های پشت گوشی ؟

مانند تمام سمعک های دیگر این مدل از سمعک ها نیز در تمام سطوح قیمتی در تمام برنده ها متعبر و مطرح وجود دارند.

بر اساس تکنولوزی و وایرلس بودن و همچنین شفافیت صدا مورد بررسی قرار میگیرند که با افزایش قیمت موارد ذکر شده به شدت تقویت می شود.

در ایران سمعک های پشت گوشی از 1 میلیون تومان شروع میشوند و میتوان گفت تمامی سمعک های حال حاضر تکنولوزی دیجیتال و یا هوشمند و فراهوشمند دارند.

و سمعک های آنالوگ کاملا منسوخ شده اند اما میتوان گفت کسانی که از سمعک های آنالوگ استفاده کرده اند میل چندانی با توجه به عادت پذیری مغز و سیستم های عصبی شنوایی علاقه ی چندانی به سمعک های هوشمند و دیجیتال ندارند.

مراقبت از سمعک های پشت گوشی ؟

مراقبت از این سمعک ها بسیار آسان است.

گاهی اوقات در مدل هایی که قالب گوش با شلنگ دارند نیاز است برای تمیز کردن جرک قالب ، قالب را از سمعک جدا کرده و در داخل آب و صابون انداخت و بعد از اینکه قالب به صورت کامل خشک شد از آن استفاده کرد که شما برای اطلاعات بیشتر میتوانید فیلم های مربوطه را در قسمت آموزش تماشا کنید.

خود سمعک نیز باید در معرض رطوبت و یا گرد و غبار قرار نگیرد حتی در مذل های ضد آب چون بدین وسیله شما طول عمر سمعک را افزایش خواهید داد.

سمعک های ظریف پشت گوشی

کاربرانی که از این سمعک ها استفاده می کنند در بیشتر مواقع به دلیل نحوه دیده شدن سمعک و اندازه آن نسبت به سمت های داخل گوشی رضایت خاطر ندارد.

ما خوشبختانه میتوانم بگویم امروزه با توجه پیشرفت تکنولوژی سمعک، بسیاری از سمعک های پشت گوشی در اندازه های کوچک تر و ظریف تر وارد بازار شده تا نیاز شما کاربران عزیز را فراهم سازد. پس بیایید سلامی دوباره به سمعکهای پشت گوشی پیشرفته بکنیم.

با توجه به گفته های م ادر مقاله های مربوطه ، شکل رنگ و قدرت های مختلفی برای این سمعک های جدید به وجود آمده است و بسته به نیاز شما و نوع سلیقه شما متخصص شنوایی سنج بهترین سمعک را در اختیار شما قرار خواهد داد.

امیدوارم مطالبی که در مورد سمعک های پشت گوشی در اختیار شما گذاشتم مثمر ثمر واقع شده باشد و شما اطلاعات لازم در مورد این سمعک ها به دست آورده باشید.

با توجه به تجربه چندین ساله در بحث سمعک بعد از خواندن مطلب می توانید از طریق شماره های درج شده در زیر با ما ارتباط داشته و سوال های خود در مورد این سمعکها را از کارشناسان ما بپرسید.

و اطلاعات خود را در مورد انواع سمعک ها بالا ببرید تا برای خرید سمعک بهترین سمعک را انتخاب کنید.

اگر شما می خواهید تصاویر مربوط به سمعک هایی که در ایران موجود هستند را ببینید می توانید از طریق تماس با شماره های موجود در صفحه اصلی از طریق فضای مجازی تصاویر سمعک را دریافت کنید.

شما می توانید همینطور قیمت انواع سمعک ها را از رده‌های پایه کاربردهای تاپ از انواع مختلف برند های سمعک مشاهده کنید.

امیدوارم شما بهترین سمعک با کیفیت ترین سمعک و سمعکی با قیمت مناسب انتخاب کرده و خرید کنید.

[تعداد: 18   میانگین: 5/5]
Call Now Button