021-22238983

09120177687

تبریز، پاستور جدید، مابین طالقانی، حاج جبار نائب

ساختمان پردیس، طبقه 4

تهران، شریعتی، ۳۰۰ متر بالاتر از مترو قیطریه

نبش کوچه نبوی،ساختمان پزشکان ۲۰۱۶، طبقه3واحد ۱۵

سمعک های شارژی

سمعک های شارژی

سمعک های شارژی

حدود سه سال پیش که Phonak اولین سمعک را با یک باتری قابل شارژ یون لیتیوم معرفی کرد، همه برند های بزرگ دیگر از مدل های سمعک قابل شارژ پیروی کردند. در واقع ، باتری های قابل شارژ به قدری جذاب شده اند که شرکت های بزرگ صنعت سمعک و وسایل کمک شنوایی پیش بینی می کنند ممکن است به زودی سمعک های قابل شارژ، باتری های یکبار مصرف را به عنوان راه حل ترجیحی سمعک جایگزین کنند.

 

سمعک های شارژی با قابلیت شارژ مجدد باتری

 

سمعک های قابل شارژ

 

مقایسه سمعک های شارژی (قابل شارژ) با باتری های یک بار مصرف

 

سمعک های شارژی، سمعک هایی هستند که باتری آنها با شارژر های مخصوص قابل شارژ می باشند و نیاز به خرید و تعویض باتری ندارند. در مقابل سمعک های مرسوم باتری خور، سمعک هایی هستند که در آنها از باتری های یک بار مصرف می شود و باتری آنها بعد از اتمام، دور انداخته می شود و باتری جدید در سمعک قرار داده می شود.

 

چند نکته که به هنگام خرید سمعک قابل شارژ باید در نظر بگیریم:

 

دستکاری و مدیریت:

 

سمعک ها وسیله های کوچکی هستند که نیازمند تمیزکاری و تنظیم با دست نیز می باشند. گاها افراد مسن و کودکان خردسال در قرار دادن سمعک در گوش، خاموش و روشن کردن سمعک و به ویژه در تعویض باتری سمعک دچار مشکل می شوند. سمعک های شارژی با باتری یون لیتیم این مشکلات را تا حد زیادی از میان برداشته است.

 

هزینه:

 

قیمت سمعک های قابل شارژ در مقایسه با سمعک های مرسوم بیشتر می باشد و خود شارژر سمعک نیز هزینه جداگانه ای را شامل می شود. با این وجود با خرید سمعک های شارژی نیاز شما به خرید باتری های یک بار مصرف و تعویض باتری سمعک به طور کلی حذف می شود.

 

نگرانی های زیست محیطی:

 

تمامی باتری ها چه شارژی و چه یک بار مصرف، بعد از مصرف و اتمام باید بازیافت شوند. باتری های شارژی سمعک ها عمر چندین ساله دارند و نگرانی خاصی در مورد بازیافت آنها نمی باشد، در مقابل باتری یک بار مصرف به طور میانگین هر 5 روز تمام می شوند و بار سنگینی بر روی بازیافت آنها تحمیل می شود. بنابراین خرید سمعک های شارژی به حفظ محیط زیست نیز کمک می کند.

 

یک بار شارژ در روز:

 

در گذشته سمعک های قابل شارژ اولیه، در تامین انرژی روزانه سمعک ها ناتوان بودند و قادر به تامین انرژی روزانه سمعک نبودند. باتری های اولیه، از تکنولوژی هیبرید فلز نیکل بهره می بردند که از معایب اصلی آن طول عمر کم باتری بود. اما باتری های لیتیوم یون امروزی طول عمر بالاتری دارند و با یک بار شارژ می توان به مدت 24 ساعت از آنها استفاده کرد.  

 

باتری های قابل شارژ یون لیتیوم

 

در سال 2016 ، Phonak با معرفی اولین سمعک های قابل شارژ با باتری های یون لیتیوم تغییر مهمی را در صنعت سمعک به وجود آورد. این شرکت از همان فناوری موجود در تلفن همراه و صدها محصول مصرفی قابل شارژ دیگر استفاده کرد. با ارائه ترکیبی قوی از انرژی و چگالی قدرت، باتری های قابل شارژ اکنون می توانند بیش از یک روز کامل انرژی برای سمعک ها تولید کنند ، حتی در صورت اتصال به دستگاه های بلوتوثی. طی این چند سال گذشته ، سایر تولیدکنندگان برتر سمعک، از سمعک های قابل شارژ یون لیتیوم پیروی کرده اند. مصرف کنندگان عموماً به بیشتر این سمعک های قابل شارژ رده بالا ، امتیازات بالایی را برای عملکرد و سهولت استفاده داده اند.

 

عمر باتری و مدت زمان عملکردی آن

 

به هنگام استفاده از سمعک های قابل شارژ، طول عمر باتری از نگرانی های اصلی کاربران سمعک می باشد. سمعک های شما با یک بار شارژ چه مدت دوام می آورند؟ باتری های قابل شارژ در سمعک ها از نظر زمان کارکرد بسیار بهتر از حد انتظار هستند و این به لطف بهینه سازی دقیق مصرف انرژی توسط شرکت های سازنده سمعک می باشد. باتری های شارژی سمعک ها در مقایسه با هدفون های بی سیم، که معمولاً فقط 4-8 ساعت دوام می آورند، مدت زمان عملکرد بالایی دارند و زمان کار آنها در محدوده 19 تا 36 ساعت می باشد.

 

فاکتورهای زیادی وجود دارد که باید هنگام بررسی مدت زمان عملکردی باتری سمعک توسط تولیدکنندگان سمعک به خاطر بسپارید. برخی از عواملی که منجر به کاهش زمان کار خواهند شد عبارتند از:

 

جریان و استریم بی سیم

 

اگر صدا را به صورت بی سیم و حالت استریمی از سمعک پخش کنید ، این کار، مدت زمان عملکرد سمعک شما را کاهش می دهد. این شامل جریان صوتی بلوتوث نیز می باشد، اما همچنین شامل استفاده از لوازم جانبی بی سیم ، مانند Remote نیز می باشد.

 

قدرت بلندگو 

 

هنگامی که متخصص شنوایی سمعک های شما را پیکربندی می کند ، ممکن است لازم باشد که بسته به شدت کم شنوایی شما یک بلندگو با قدرت بالاتر را انتخاب کند. بلندگوهای با قدرت بالاتر انرژی بیشتری مصرف می کنند و مدت زمان عملکرد باتری را کاهش می دهند.

 

شدت کاهش شنوایی

 

اگر متخصص شنوایی مجبور باشد برای برآوردن نیازهای شما، میزان بلندی صدا را بیشتر کند، این کار نیز به نوبه خود منجر به مصرف باتری بیشتری می شود.

 

سن باتری 

 

بعد از یک یا دو سال ، باتری های شما همان شارژ روز اول را نخواهند داشت. این ماهیت باتری های لیتیوم است و شما باید انتظار داشته باشید که در صورت عدم کارایی اولیه، باتری خود را بعد از چند سال تعویض کنید.

 

محیط صوتی 

 

اگر زمان بیشتری را در محیط های پر سر و صدا سپری می کنید ، سمعک های شما برای تهیه صدای شفاف تر باید پردازش صدای سنگین تری را انجام دهند، و این میزان مصرف باتری را بیشتر می کند.

 

سوال مهم دیگری که ممکن است داشته باشید این است که “باتری های شارژی بعد چه مدت زمان باید تعویض شوند؟” سوال خوبی است و پاسخ آن، این است که به شرکت تولید کننده سمعک بستگی دارد. همانطور که در بالا ذکر شد، تمام باتری ها با گذشت زمان توانایی شارژ شدن خود را از دست می دهند، و بنابراین واقعاً به میزان مصرف روزانه شما (از نظر ساعت استفاده روزانه) بستگی دارد. تولیدکنندگان سمعک معمولاً چندین سال از عمر باتری مورد انتظار را ذکر می کنند ، اما در نظر بگیرید که بسته به عوامل بالا باتری ها ممکن است برای شما عمر طولانی تر یا کوتاهتر داشته باشند. 

 

مطالب پیشنهادی:

تجویز سمعک در منزل

سمعک زیمنس

خرید سمعک قسطی

مشاوره سمعک

بیمه سمعک

راهنمای خرید سمعک

انواع سمعک

 

[تعداد: 1   میانگین: 1/5]
مدیریت
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت

Call Now Button