021-22238983

09120177687

تبریز، پاستور جدید، مابین طالقانی، حاج جبار نائب

ساختمان پردیس، طبقه 4

تهران، شریعتی، ۳۰۰ متر بالاتر از مترو قیطریه

نبش کوچه نبوی،ساختمان پزشکان ۲۰۱۶، طبقه3واحد ۱۵

خرید سمعک مناسب

خرید سمعک مناسب

خرید سمعک مناسب

اگر اخیرا از شما تست شنوایی به عمل آمده باشد و شما کاندید استفاده از سمعک در نظر گرفته شوید، تجویز سمعک دارای مراحلی می باشد که باید آن را سپری کنید. انتخاب و خرید سمعک مناسب علاوه بر بهبود شنوایی منجر به بهبود کیفیت زندگی نیز می شود. قبل از اینکه بتوانید از مزایای سمعک بهره مند شوید ، باید کلینیک شنوایی و متخصص شنوایی مناسب را بیابید و مراحل استفاده از سمعک را شروع کنید.

 

انتخاب ، تنظیم و خوگیری با سمعک سه قدم اصلی است که شما برای استفاده از سمعک برمی دارید. هنگامی که از این تنظیمات راضی بودید ، می توانید زندگی خود را همانطور که دوست دارید شروع کنید. یک متخصص شنوایی مجرب با شما همکاری خواهد کرد تا نیازهای شما را تعیین کند و به شما توصیه های ارزشمندی در مورد اقدامات بعدی ارائه دهد. در این قسمت به شما نکاتی در مورد مراحل انتخاب و خرید سمعک مناسب مطالبی بیان نموده ایم.

 

حتما بخوانید: قیمت سمعک

 

 

پروسه تجویز و تنظیم سمعک

 

 

انتخاب سمعک

 

 

اولین قدم در انتخاب سمعک، تعیین و شناسایی نیازهای فرد کم شنوا می باشد. عوامل مختلفی بر انتخاب سمعک تاثیر می گذارند که مهمترین آنها شامل موارد زیر می باشد:

 

 

نتیجه تست شنوایی:

 

 

درجه کم شنوایی از عوامل مهم در انتخاب نوع سمعک می باشد. به عنوان مثال برای کم شنوایی های عمیق نمی توان همان سمعکی را تجویز کرد که برای کم شنوایی متوسط انجام می شود. و متخصص شنوایی باید بر اساس میزان کم شنوایی در انتخاب سمعک دقت کافی به عمل آورد.

 

 

مطلب پیشنهادی: تست های شنوایی

 

 

ترجیحات بیمار:

 

 

اگر نوع خاصی از سمعک را ترجیح می دهید ، می توانید این موضوع را با متخصص شنوایی خود در میان بگذارید و امکانات آن را بررسی کنید. همانطور که در بالا ذکر شد ، در همه افراد نمی توان هر مدل از سمعک را تجویز کرد، اما با این وجود ممکن است مدل مد نظرتان در لیست گزینه های شما باشد. در این گونه مسایل حتما با متخصص شنوایی خود مشورت کنید.

 

 

سبک زندگی:

 

 

اگر سبک زندگی فعال و اجتماعی دارید ، بهتر است سمعکی را انتخاب کنبد که بتواند نیازهای شما همگام باشد. از طرف دیگر ، کسانی که به لوازم جانبی و ویژگی های اضافی نیاز ندارند ممکن است سمعک ساده تری را انتخاب کنند. حتماً سبک زندگی ، انتظارات و نیازهای خود را برای متخصص شنوایی خود مطرح کنید.

 

 

تجربیات استفاده قبلی:

 

 

اگر قبلاً از سمعک استفاده کرده باشید، ممکن است امکانات خاصی در مورد آنچه از سمعک جدید خود می خواهید داشته باشید. ویژگی های اضافه شده ، صدای بهتر یا شکل / طرح جدید ممکن است در لیست خواسته های شما باشد. با متخصص شنوایی خود در مورد تجربه استفاده از سمعک و چگونگی بهبود کیفیت شنوایی خود صحبت کنید.

 

 

هنگامی که ارائه دهنده مراقبت از شنوایی شما اطلاعات مورد نیاز را بدست آورد ، می تواند لیستی از سمعک هایی را که ممکن است برای شما مفید باشند تهیه کند. این پیشنهادات متناسب با نیازهای شما و تجربیات شما خواهد بود و امیدواریم گزینه ای انتخاب شود که بتوانید نسبت به آن احساس راحتی داشته باشید.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انتخاب سمعک مناسب میتوانید با کارشناسان نوین سمعک تماس حاصل نمایید.

 

 

مطالب پیشنهادی:

 

تجویز سمعک در منزل

 

مشاوره رایگان سمعک

 

فروش اقساطی سمعک

 

راهنمای خرید سمعک

 

[تعداد: 2   میانگین: 5/5]
مدیریت
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت

Call Now Button