021-22238983

09120177687

تبریز، پاستور جدید، مابین طالقانی، حاج جبار نائب

ساختمان پردیس، طبقه 4

تهران، شریعتی، ۳۰۰ متر بالاتر از مترو قیطریه

نبش کوچه نبوی،ساختمان پزشکان ۲۰۱۶، طبقه3واحد ۱۵

تنظیم سمعک

تنظیم سمعک

تنظیم سمعک

تنظیم سمعک بعد از انتخاب و خرید سمعک شروع می شود، بنابراین در انتخاب نوع سمعک دقت نمایید و قبل از خرید آن حتما به توصیه های متخصص شنوایی خود توجه نمایید. متخصص شنوایی بعد از انتخاب سمعک ، بسته به نوع سمعک، سمعک را برای ساخت سفارش می دهد. سمعک های داخل گوشی بر اساس اندازه مجرای گوش افراد ساخته می شود و برای سمعک های پشت گوشی از روی مجرای فرد، قالب سمعک ساخته می شود. بعد از آماده شدن سمعک، در جلسه دوم، متخصص شنوایی تنظیمات اولیه را بر حسب میزان کم شنوایی فرد کم شنوا وارد سمعک می کند.

 

نحوه تنظیم سمعک

 

برنامه ریزی گام مهمی در تنظیم سمعک می باشد. همه افراد مشابه یکدیگر نمی باشند و این ویژگی در مورد کم شنوایی افراد نیز صدق می کند و کم شنوایی افراد مشابه هم نمی باشد و هر فرد دارای کم شنوایی و نیازهای شنوایی خاص خود می باشد. بنابراین متخصص شنوایی سمعک را بر اساس میزان کم شنوایی، نیازهای شنوایی و ترجیحات شخصی فرد می بایست تنظیم کند.

 

حتما بخوانید:

 

قیمت سمعک

 

 

سوالاتی که معمولا در جلسه اول اکثر افراد می پرسند، شامل موارد زیر می باشد:

 

باتری سمعک را چگونه تعویض کنم؟

 

نحوه تمیز کردن سمعک چگونه می باشد؟

 

صدای سمعک را خودم می توانم کم . زیاد کنم؟

 

از امکانات آن چگونه می توانم بهره ببرم؟

 

سوال پرسیدن نباید باعث خجالت شما شود و این سوال ها به متخصص شنوایی کمک می کند تا مطمین شود که شما نحوه استفاده از سمعک را یاد گرفته اید. بعد از تنظیم اولیه و آموزش های اولیه نحوه استفاده از آن، جلسه اول اتمام می یابد و شما می توانید به منزل خود بروید. لازم به توضیح می باشد که در افرادی که برای اولین بار از سمعک استفاده می کنند، نباید در روز ها و هفته های ابتدایی به صورت مداوم و 24 ساعته از سمعک استفاده کنند، بلکه باید به صورت تدریجی روزانه بر میزان استفاده از سمعک افزایش دهند تا روند عادت پذیری به سمعک و صدای آن به نحو احسن انجام پذیرد.

 

جلسات تنظیمی سمعک

 

ممکن است بعد از تنظیم اولیه و استفاده از سمعک در طول چندین روز، از صدای بعضی چیزها یا در بعضی محیط از سمعک خود راضی نباشید. این حالت کاملا طبیعی می باشد و دلیلی بر خراب بودن یا مناسب نبودن سمعک نمی باشد. چرا که سمعک شما در یک محیط آرام توسط متخصص شنوایی تنظیم شده و بروز مشکل در سایر مجیط ها می تواند امر طبیعی باشد و جلسات ثانوبه تنظیم سمعک به منظور رفع این مشکلات می باشد.

 

توصیه هایی که معمولا متخصصین شنوایی برای کاربران تازه کار ارائه می دهند، شامل موارد زیر می باشد:

 

در هفته اول سمعک را فقط در خانه و محیط های آرام استفاده کنید.

 

به تلویزیون، موسیقی و صداهای مختلف گوش کنید و در صورت بروز مشکلاتی در درک و فهم ، آنها را یادداشت کنید.

 

از هفته دوم به بعد، سمعک را در محیط بیرون و فضاهای باز نیز استفاده کنید و مشکلات مربوطه را یادداشت نمایید تا در مراجعه بعدی متخصص شنوایی تنظیمات مورد نیاز را بر حسب این مشکلات وارد کند.

 

جلسات بعدی شما با متخصص شنوایی به شما کمک می کند تا بر حسب تجربیات شما، تنظیم دقیق تری بر سمعک اعمال شود.

 

مطالب پیشنهادی:

خرید سمعک

سمعک قسطی

تجویز سمعک در منزل

مشاوره سمعک

راهنمای خرید سمعک

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
مدیریت
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت

Call Now Button