021-22238983

09120177687

تبریز، پاستور جدید، مابین طالقانی، حاج جبار نائب

ساختمان پردیس، طبقه 4

تهران، شریعتی، ۳۰۰ متر بالاتر از مترو قیطریه

نبش کوچه نبوی،ساختمان پزشکان ۲۰۱۶، طبقه3واحد ۱۵

عادت کردن به سمعک

عادت کردن به سمعک

عادت کردن به سمعک

عادت کردن به سمعک

 

هنگامی که برای اولین با از سمعک های خود استفاده می کنید، ممکن است عادت کردن به سمعک مدت زمانی طول بکشد. در این قسمت راه کار هایی برای عادت پذیری سمعک ارائه داده ایم.

 

بیشتر افراد کم شنوا مدت زمان زیادی تعلل می کنند و از خرید سمعک اجتناب می کنند و غالباً در این مدت تدریجا شنواییشان بدتر شده و به گونه ای که ممکن است شنوایی طبیعی را فراموش کنند. بنابراین، توانایی شنیدن دوباره و همچنین شنیدن بسیاری از صداهای “بلند” در روزهای ابتدایی استفاده از سمعک، ممکن است آزار دهنده باشد.

 

مطلب پیشنهای: خرید سمعک

 

سمعک ها باعث نمی شوند که شنوایی شما برگردد بلکه باعث تقویت صداهای ضعیف می شود و شنوایی شما را نزدیک به شنوایی  طبیعی می کند.

 

صداهای جدید و بلندتر

 

قبل از شروع استفاده از سمعک، شما شنیدن صداهای زیادی را از دست داده بودید و این صداها به مغز شما ارسال نمی شدند. بنابراین مغز مجبور است دوباره این صداها را پردازش کند. تطبیق پذیری به این وضعیت نیازمند زمان و انرژی می باشد، بنابراین ممکن است شما در ابتدا کمی احساس خستگی کنید.

 

با سمعک صدای خود و صداهای دیگر را بسیار واضح تر و بلندتر خواهید شنید. همچنین صداهای پس زمینه مانند نویز ماشین ها و سر و صدا در مهمانی ها، جلسات و گردهمایی های اجتماعی، صدای یخچال و فریزر و رایانه ها، صدای شیر آب، تیک تیک ساعت و آواز پرندگان را خواهید شنید.

 

توصیه هایی برای شروع استفاده از سمعک

 

در اینجا توصیه های خوبی برای کاربرانی که برای اولین بار از سمعک استفاده می کنند، ارائه شده است:

 

شما نمی توانید سمعک را با عینک مقایسه کنید. وقتی برای اولین بار از عینک استفاده می کنید، فوراً تفاوت را مشاهده می کنید، اما استفاده از سمعک و عادت پذیری به آن نیازمند زمان می باشد. همچنین عملکرد گوش متفاوت از چشم می باشد و این مقایسه تا حدی اشتباه می باشد.

 

ایده خوبی است که کاربر خوب سمعک باشید. این بدان معنی است که شما باید از سمعک خود استفاده کنید – اگر در روزهای اول استفاده از سمعک آزارتان دهد، آن را کنار نگذارید. هرچه بیشتر از سمعک خود استفاده کنید، بهتر و زودتر به آنها عادت می کنید و سمعک بازده بیشتری برای شما فراهم می کند.

 

تنظیم سمعک یک پروسه زمانبر می باشد به ویژه در روزهای اول استفاده از سمعک. بسیار عادی است که در ابتدا چندین بار سمعک ها توسط متخصص شنوایی تنظیم شوند و آنها با استفاده از دانش و تجارب خود سمعک را طوری تنظیم می کنند که با نیازهای شخصی شما مطابقت داشته باشد.

 

با افراد دیگری کم شنوایی دارند و از سمعک استفاده می کنند، صحبت کنید. آنها به احتمال زیاد می توانند تجربیات زیادی را در اختیار شما قرار دهند تا بتوانید به نحو احسن از سمعکتان استفاده کنید.

 

بهتر است با متخصص شنوایی خود گفتگو کنید. هرچه بیشتر در مورد تجربه استفاده خود از سمعک به آنها بگویید، آنها بهتر می توانند سمعکتان را تنظیم کنند تا با نیازهای شما مطابقت داشته باشد.

 

ممکن است شنوایی شما در طول زمان بدتر شود، بنابراین بهتر است که به طور مرتب در بازه های زمانی 3-4 ماهه تست شنوایی انجام دهید.

 

منبع » https://www.hear-it.org/Getting-used-to-hearing-aids

[تعداد: 2   میانگین: 5/5]
مدیریت
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت

Call Now Button