021-22238983

09120177687

تبریز، پاستور جدید، مابین طالقانی، حاج جبار نائب

ساختمان پردیس، طبقه 4

تهران، شریعتی، ۳۰۰ متر بالاتر از مترو قیطریه

نبش کوچه نبوی،ساختمان پزشکان ۲۰۱۶، طبقه3واحد ۱۵

رفع مشکلات سمعک

رفع مشکلات سمعک

رفع مشکلات سمعک

 

وسایل الکتریکی و سخت افزارها می توانند مستعد ابتلا به مشکلات فنی باشند و سمعک ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. سمعک ها قطعات پیچیده ی الکتریکی می باشند و گاها کاربران سمعک در استفاده از آنها به مشکل می خورند. سمعک ها ممکن است خیس شوند، یا صداهای ناهنجار تولید کنند و یا ممکن است کلا متوقف شوند. در این نکاتی در مورد حل مشکلات سمعک آورده شده است که در زیر می خوانیم. در ادامه با نوین سمعک، بهترین کلینیک شنوایی سنجی و تجویز سمعک در تهران با موضوع خرابی سمعک همراه باشید.

 

اگر سمعک شما به هر دلیلی کار نکند، اولین کار این است که بررسی کنید که آیا سمعک روشن است. اگر سمعک روشن باشد و همچنان کار نکند، باتری آن را چک کنید و ببینید آیا باتری درست سر جایش قرار داده اید و درب آن را درست ببندید. به منظور اطمینان باتری را تعویض کرده و باتری جدید قرار دهید. در صورت اینکه سمعک مجددا بعد از این بررسی ها کار نکند، در سمعک های پشت گوشی تیوب و قالب گوش را چک کنید و بررسی کنبد که آیا منفذ قالب و تیوب توسط جرم و رطوبت مسدود نشده باشد. در سمعک های داخل گوشی ورودی رسیور را بررسی کنید و در صورت مسدود بودن، انسداد آن را باز کرده و یا وکس گارد آن را تعویض کنید.

 

اگر صدای سمعک ضعیف شده باشد:

 

اگر صدای سمعک ضعیف شده باشد اولین کار اینست که dome سمعک را بررسی کنید. Dome ممکن است توسط جرم گوش مسدود شده باشد و نیاز به تعویض داشته باشد. اگر رنگ سفید dome زرد شده باشد، به این معناست که باید dome تعویض شود. اگر سمعک شما از نوع سمعک های RIC باشد، باید dome سمعک را جدا کرده و وکس گارد زیر آن را به منظور اطمینان از مسدود نبودن چک کنید. تعویض وکس گارد آسان می باشد و به هنگام خرید، ادیولوژیست آموزش های لازم را در مورد خرابی سمعک ارائه می دهد.

 

اگر سمعک شما از نوع سمعک های اوپن فیت باشد، بهتر است لوله سمعک را بررسی کنید و در صورت انسداد آن را برطرف کنید.

 

اگر سمعکتان خیس شود:

 

یکی از مشکلات رایج در مورد سمعک نفوذ آب و رطوبت به آن می باشد. اگر شما دوش گرفته باشید و یادتان رفته باشد که سمعکتان را دربیاورید و یا اینکه برای مدت طولانی در محیط های شرجی و با رطوبت بالا بمانید، این شرایط می تواند منجر به آسیب و خرابی سمعک شود. در چنین مواقعی سریعا سمعک را خاموش کنید و با سشوار خشکش کنید. می توانید سمعک را در ظرفی از برنج خام قرار دهید تا رطوبت آن را بگیرد.

 

اگر سمعک شما صداهای ناهنجار و اضافی دهد:

 

اگر سمعک شما صدایی شبیه صدای سوت دهد که به آن فیدبک می گویند و معمولا در صورت فیت نبودن قالب گوش رخ می دهد. در چنین شرایطی قالب را بردارید و مجددا با دقت در گوش قرار دهید. تغییر اندازه DOME سمعک هم می تواند به حل این مساله کمک کند. فیدبک همچنین می تواند در اثر تجمع جرم گوش در مجرا ایجاد شود بنابراین شست و شوی گوش در این موارد توصیه می شود.

 

اگر با رعایت تمام نکات بالا سمعکتان درست کار نکند، سمعک را به نمایندگی ها و کلینیک های شنوایی سنجی برای رفع مشکلات سمعک ارجاع دهید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
مدیریت
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت

Call Now Button