021-22238983

09120177687

تبریز، پاستور جدید، مابین طالقانی، حاج جبار نائب

ساختمان پردیس، طبقه 4

تهران، شریعتی، ۳۰۰ متر بالاتر از مترو قیطریه

نبش کوچه نبوی،ساختمان پزشکان ۲۰۱۶، طبقه3واحد ۱۵

سمعک درون گوش ITE

سمعک های درون گوش در دو نوع سبک و کاملا سفارشی ساخته میشود و به دلیل بزرگی و قدرت زیاد برای افت های شنوایی متوسط تا عمیق نیز کابرد دارد همچنین در طراحی این نوع از سمعک دکمه تغییر برنامه و همینطور ولوم برای افزایش یا کاهش صدا قرار میگیرد و در کل برای تمام افرادی که خواهان این نوع سمعک ها میباشند مناسب میباشد. سمعک درون گوش ITE سمعک بسیار مطلوبی برای افراد با کم شنوایی شدید میباشد .

سمعک درون گوش ITE

آیا همه ی افراد میتوانند از سمعک های درون گوشی ITE استفاده کنند ؟

 

استفاده از سمعک درون گوش ITE بسته به نظر و تشخیص متخضض شنوایی سنج شما دارد، و حتما به یاد داشته باشید تمام عوامل مانند سن میزان افت شنوایی و نوع افت شنوایی نیز در تجویز این سمعک نیز مهم میباشد.

 

برای استفاده از سمعک های درون گوش چه سنی مناسب میباشد؟

 

محدودیت سنی در استفاده از این سمعک فقط باز برای کودکان میباشد چون بدلیل افزایش سن مجرای شنوایی نیز بزرگتر میشود و سمعک با این روند اندازه گوش کودک نمیباشد، ولی در افراد مسن ناتوان ارگ با یک همراه زندگی کنند چون اندازه این سمعک دیگر زیاد کوچ. نیست در استفاده از این نوع سمعک دچار مشکل نخواهند شد.

 

از نظر ظاهری سمعک های درو گوش چه تفاوتی با سمعک داخل گوشی دارند ؟

 

اندازه سمعک های درون گوش بزرگتر از اندازه سمعک های داخل گوشی و سمعک های نامریی میباشد به صورتی که کاملا قابل مشاهده میباشند.

 

دلیل بزرگی سمعک های درون گوش چه چیزی میباشد ؟

 

چون مدارات لستفاده شده و هچنین مدرات کنترلی مثل ولوم و همچنین دکمه تغییر برنامه و میکروفن بیشتر نسبت به سمعک های داخل گوشی باعث اندازه بزرگتر سمعک های درون گوش نسبت به سمعک های داخل گوشی شده است.

 

مزیت سمعک های درون گوش

 

دارای ولوم و دکمه تغییر برنامه و راحتی شما برای کنترل میزان صدا میباشد.

بدلیل بزرگی سمعک شما میتوانید راخختر استفاده کنید.

راحتی شما برای عوض کردن باطری سمعک.

در برخی مدل ها از سمعک های درون گوش میکروفن های جهت دار گذاشته میشود که برا شنوایی دو گوشی کیفیت صدا بیشتر میشود و نویز ها و صدا های اضافی حذف میشوند.

سهولت استفاده برای افرادی که میخواهند از تلفن استفاده کنند.

تمیز کردن و مراقبت کردن از این سمعک بسیار آسان است.

 

معایب سمعک های درون گوش

 

چون این سمعک های از داخل مجرا به داخل لاله گوش کشیده شده اند همچنان تاثیر نویر باد بروی صدا اثر منفی میگذارد همچنان با توجه به اندازه بزرگ سمعک های درون مجرا ممکن بعضی افراد مشکل در نگهداری آن داشته باشند  و مانند تمام سمعک های داخل گوشی به جرم گوش و رطوبت حساس میباشد.

 

باطری سمعک های درون گوش

 

سمعک های درون گوش نیز مانند همهی سمعک های داخل گوشی از باطری برای تامیین منبع انرژی استفاده میکنند و باطری شماره 13 که رنگ لیبل آن نارنجی میباشد و میواند بسته به استفاده شما از سمعک به طور میانگین 7 الی 14 روز انرژی سمعک را تولید کند و در برخی موارد باطری شماره 312 که رنگ لیبل آن قهوه ای است استفاده میشود که این نوع باطری هم بسته به استفاده شما از سمعک و فناوری های داخلی سمعک و قدرت سمعک بین 5 الی 10 روز انرژی لازم را برای سمعک درون گوش تولید کند .

 

نحوه جاگذاری باطری ها سنوایی بسیار ساده است و شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر در قسمت آموزش فیلم های تعویض باطری سمعک های درون گوش را تماشا کنید و حتما باتری سمعک ها را در جای خشک قرار دهید و دما اتاق نگهداری شود همچنین شما قبل از قرار دادن باطری سمعک در داخل سمعک های داخل گوشی و سمعک های پشت گوشی باید توجه داشته باشید که 5دقیقه بعد از کندن برچسب ،باطری را داخل سمعک قرار بدهید . این کار باعث افزایش طول عمر باطری سمعک میشود. حتما موقع خواب درب باطری سمعک را باز نگه دارید تا سمعک باطری را مصرف نکند بدین ترتیب شما مدت طولانی را از باطری استفاده خواهید کرد .

 

نحوه جاگذاری سمعک های درون گوش

 

قرار دادن سمعک درون گوش در مجرای شنوایی بسیار آسان است،ابتدا نوک سمعک خود را در مجرای شنوایی قرار دهید و سپس لاله گوش خود را به سمت عقب بکشید تا مجرای گوش بزرگتر شود (البته برای بزرگسالان)سپس سمعک را به سمت مجرای گوش خود هل دهید تا در داخل گوش شما قرار بگیرد در حالت عادی نباید قرار دادن سمعک در گوش شما باعث ناراحتی و درد در گوش شما بشود اگر همچین حسی داشتید حتما با متخصص شنوایی سنج خود صحبت کنید.

 

نحوه تمیز کردن سمعک درون گوش ITE

 

از آنجا که سمعک در داخل گوش شما قرار دارد و ارتباط مستقیمی با موم و حرم گوش شما دارد حتما بعد از اینکه شما سمعک را از گوش خود خارج کردید با دستمال مخصوص جرم های سمعک را تمیز کنید و همچنین فرچه های مخوصی در جعبه سمعک شما قرار دارد که باید با آن قسمت فیلتر سمعک را از جرم های چسبیده به آن تمیز کنید و همگام خواب در جعبه مربوط قرار دهید تکرار اینکار باعث افزایش طول عمر سمعک شما خواهد شد.

 

بهترین برند سمعک درون گوش چه برندی است؟

 

تمامی برند های معتبر امروزه سمعک های درون گوش را موجود دارند ولی بهترین اولویت برای انتخاب برند سمعک خدمات شرکت میباشد که برای اطلاعات بیشتر شما باید با متخصص شنوایی سنج خود در این زمینه صحبت کنید.

 

قیمت سمعک های درون گوش ITE چقدر است؟

 

قیمت سمعک های درون گوش مانند تمام سمعک های داخل گوشی بستگی به مقدار افت شنوایی شما وهمچنین تکنولوزی بکار رفته در سمعک های درون گوش بستگی دارد و از لحاظ قیمتی هیچ تفاوتی با مدل های پشت گوشی هم رده خود ندارند. و بسته به فناوری به کار رفته در سمعک و تعداد کانال و باند و مدار های پیشرفته قیمت سمعک درون گوشی متفاوت است و این بدان معنا نیست که شما اگر پول کافی و زیادی ندارید نمیتوانید سمعک خوب و به صرفه از لحظ قیمتی و کیفتی تهیه کنید بلکه در همه سطح قیمتی شما میتوانید یک سمعک خوب تهیه کنید و برای اینکار با متخصص شنوایی سنج مشورت کنید.

 

[تعداد: 9   میانگین: 5/5]
Call Now Button