021-22238983

09120177687

تبریز، پاستور جدید، مابین طالقانی، حاج جبار نائب

ساختمان پردیس، طبقه 4

تهران، شریعتی، ۳۰۰ متر بالاتر از مترو قیطریه

نبش کوچه نبوی،ساختمان پزشکان ۲۰۱۶، طبقه3واحد ۱۵

استفاده از ماسک با سمعک در افراد کم شنوا

استفاده از ماسک با سمعک

استفاده از ماسک با سمعک در افراد کم شنوا

امروزه در بسیاری از مکان های عمومی استفاده از ماسک صورت برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ضروری و در برخی کشورها اجباری می باشد. با این وجود این مساله می تواند برای افراد کم شنوا مشکل ساز شود و در امر برقراری ارتباط در این افراد تداخل ایجاد کند. و دلیل آن این است که ماسک های صورت چالش های اضافی برای افراد کم شنوا را سبب می شوند و باعث کاهش شدت صدا و حذف توانایی لب خوانی افراد کم شنوا می شود. با نکاتی در مورد استفاده از ماسک با سمعک با نوین سمعک همراه باشید.

 

نحوه استفاده از ماسک با سمعک در افراد کم شنوا

 

 

درک گفتار وقتی افراد با ماسک بر روی صورت با شما صحبت می کنند دشوارتر است.

 

اگر از سمعک استفاده می کنید ، ممکن است ماسک جایگیری مناسب سمعک شما را مختل کرده و مشکلات دیگری ایجاد کند.

 

اگر شما از سمعک استفاده می کنید، ماسکتان را با احتیاط در آورید.

 

حتما بخوانید:

 

تجویز سمعک در منزل

 

 

نکاتی برای استفاده از ماسک با سمعک

 

 

اگر از سمعک پشت گوشی یا رسیور در کانال استفاده می کنید ، در استفاده از ماسک های استاندارد و مرسوم با حلقه های گوشی الاستیکی، با مشکلاتی روبرو خواهید شد. حلقه ها ممکن است سیم یا لوله ای را که از بدنه سمعک به داخل گوش شما می رود را تحت الشعاع قرار دهند. همچنین ممکن است هنگام برداشتن ماسک، ناخواسته سمعک های خود را بیرون بیاورید و آنها را گم کنید. کاربر سمعک چه کار باید انجام دهد؟

 

از آنجایی که انواع مختلفی از سمعک وجود دارد ، ما توصیه می کنیم ابتدا با متخصص شنوایی خود تماس بگیرید تا بر حسب نوع سمعک، راه حل هایی را ارائه دهد.

 

ماسک های extender و سمعک

 

این نوع از ماسک ها روش عالی برای استفاده همزمان از ماسک و سمعک بدون خطر افتادن سمعک در افراد کم شنوا می باشد. گزینه های این نوع از ماسک ها عبارتند از:

 

برای اتصال بندهای ماسک ، از یک کش پلاستیکی یا پارچه ای خم شونده با دکمه ها یا بریدگی های دیگر استفاده می شود.

 

استفاده از ابزارهای ساده مانند قلاب های پلاستیکی برای بندها

 

برای ایمن سازی سمعک ها از سیستم بند و گیره مانند Ear Gear یا Earstay استفاده کنید.

 

فراخوانی برای عموم مردم به استفاده از ماسک شفاف صورت به جای ماسک مرسوم ارائه شده است که ممکن است راه حلی برای افراد کم شنوا ارائه دهد، شده است. اما مردم هنوز این راه حل را اتخاذ نکرده اند.

 

افرادی که ناشنوا یا کم شنوا هستند – یا کسانی که از شخصی که دچار کم شنوایی است مراقبت می کنند یا با او ارتباط برقرار می کنند – برای برقراری ارتباط ، نمی توانند از ماسک مرسوم پارچه ای استفاده کنند. در این شرایط ، استفاده از یک ماسک شفاف صورت را در نظر بگیرید.

 

ماسک ها دو مشکل آشکار برای بیماران کم شنوا به وجود می آورند: بیمار نمی تواند هیچ نشانه ای از لب خوانی به دست آورد و صدای ارائه دهنده خدمات بهداشتی ضعیف و تحریف می شود. بنابراین ما باید سعی کنیم از ماسک هایی که لب ها کاملا نپوشاند تا فرد کم شنوا با مشکلات کمتری مواجه شود.

 

مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

 

راهنمای خرید سمعک

قیمت سمعک

سمعک قسطی

خرید سمعک

 

 

 

[تعداد: 1   میانگین: 1/5]
مدیریت
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت

Call Now Button