021-22238983

09120177687

تبریز، پاستور جدید، مابین طالقانی، حاج جبار نائب

ساختمان پردیس، طبقه 4

تهران، شریعتی، ۳۰۰ متر بالاتر از مترو قیطریه

نبش کوچه نبوی،ساختمان پزشکان ۲۰۱۶، طبقه3واحد ۱۵

تکنولوژی های جدید سمعک

تکنولوژی های جدید سمعک

تکنولوژی های جدید سمعک

در این مطلب با معرفی تکنولوژی های جدید سمعک با نوین سمعک همراه باشید. همچنین برای خرید سمعک یا وسایل کمک شنوایی مناسب برای خود حتما با یک متخصص شنوایی مشورت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با متخصصین شنوایی کلینیک شنوایی سنجی و تجویز سمعک نوین سمعک ارتباط برقرار کنید.

 

 

دستیار ReSound

 

Kate Carr، رئیس شرکت صنایع شنوایی صنایع آمریكا، اتحادیه تجارت ملی تولیدكنندگان دستگاه شنوایی، می گوید: این برنامه سه بعدی از گروه GN Hearing به کاربران سمعک کمک می کند تا با متخصص شنوایی خود از راه دور ارتباط برقرار کرده و بدون مراجعه به کلینیک شنوایی سنجی، تنظیمات سمعک خود را دریافت نمایند. شما توضیحاتی درباره مشکلات شنوایی خود به متخصص شنوایی خود ارسال می کنید، متخصص شنوایی تنظیمات دقیق را بر حسب مشکلات شما را از طریق برنامه ارسال می کند، در این حالت شما باید سمعک هوشمند خود را نزدیک موبایل خود قرار دهید و دکمه نصب یا Install را در گوشی خود بزنید.

 

 

 

پردازش صدای خود OVP

 

بسیاری از افرادی که از سمعک استفاده می کنند از کیفیت صدای خودشان شکایت می کنند. علت ابن امر  اثر انسداد است که با مسدود کردن مسیر مجرای گوش منجر به شنیدن صدای خود به صورت بلند و کیفیت پایین می شود. این مشکلات مهم هستند و در صورت عدم رفع آنها ممکن است فرد کم شنوا به طور کلی از سمعک استفاده نکند.

 

براساس تحقیقات انجام شده در کلینیک شنوایی شناسی در دانشگاه کلرادو شمالی ، فناوری جدید از سمعک زیمنس یا Signia با نام پردازش صدای خود (OVP) می تواند در این موارد کمک شایانی کند. سمعک هایی که از این فناوری برخوردار هستند قادر هستند صدای خود کاربر سمعک را تشخیص داده و آن را جدا از سایر صداهای خارجی پردازش کند و باعث بهبود شنیدن صدای فرد شود.

 

 

حتما بخوانید: سمعک زیمنس

 

 

 

بررسی های بهداشتی و سلامتی

 

در گذشته مچ بند و ساعت مچی برای بررسی ضربان قلب و فشار خون مورد استفاده قرار می گرفت. امروزه این ویژگی در سمعک های هوشمند نیز موجود می باشند. برخی از مدلهای جدید سمعک هوشمند می توانند فعالیت بدنی و همچنین علائم حیاتی مانند دمای بدن و فشار خون را کنترل کنند.

 

برخی از مدل های دیگر سمعک هوشمند، حتی ارتباط شما با افراد دیگر را از روی مدت زمان صحبت کردن شما نسبت به شخص مقابل را تشخیص و آن را اندازه گیری می کند. بسیاری از مطالعات نشان داده اند که تنهایی خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی ، افسردگی و سایر مشکلات جسمی و روحی را افزایش می دهد. Carr می گوید: “این روشی است که متخصصان مراقبت های بهداشتی و اعضای خانواده می توانند میزان شخص در تعامل با افراد دیگر را کنترل کنند.”

 

 

ردیاب های زمین خوردن و افتادن

 

تام ویفلر، مدیرعامل منافع ویژه مراقبت بهداشتی از یونایتد می گوید: افرادی که دچار کم شنوایی هستند، 300 درصد خطر افتادن و زمین خوردن دارند. وی می گوید: “اکنون سمعک های هوشمندی وجود دارند که می توانند هنگام زمین خوردن، احتمال آن را تشخیص داده و به کاربر هشدار لازمه را ارائه دهند.” این فناوری – که در سمعک هوشمند Livio AI استارکی وجود دارد- نمی تواند جلوی سقوط کسی را بگیرد، اما می تواند به طور خودکار به سه مخاطب کاربر پیام اضطراری را دهد که سقوط رخ داده است و مکان زمین خوردن را مشخص کند.

 

 

ترجمه زبان

 

 

سمعک هوشمند Livio AI همچنین قادر به ترجمه صدا به 27 زبان، از جمله زبان های فرانسوی، ژاپنی و عربی می باشد. وقتی شخصی در حال صحبت کردن باشد، این سمعک در زمان واقعی آن را به انگلیسی ترجمه می کند.

 

 

حتما بخوانید: سمعک هوشمند

 

 

 

ارتباط کاشت حلزونی

 

از دهه 1980، امکان کاشت حلزون جراحی برای ایجاد حس شنیدن برای افراد با کم شنوایی متوسط تا عمیق فراهم شده است. بسیاری از افرادی که از کاشت حلزون حلزون بهره می برند از سمعک نیز استفاده می کنند. تلاش برای دستیابی به تعامل و همکاری سمعک و کاشت حلزون با یکدیگر، برای دانشمندان و متخصصان پزشکی یک چالش بوده است. موبرلی می گوید: “اکنون همکاری بین شرکت های تولید کننده سمعک و شرکت های تولید کننده کاشت حلزون بیشتر شده است و این رویه روند کار را بهبود بخشیده است.”

 

 

مطلب پیشنهادی: کم شنوایی و راه های درمان آن

 

 

 

Earbud های بی سیم

 

این وسیله ها عینا سمعک نیستند اما می توانند صدا را برای افراد با افت شنوایی ملایم بهبود بخشند. و علت بهبودی صدا در این ابزار به این علت است که دستگاه ها مجهز به حذف کننده فیدبک هستند که به نوبه خود منجر به بهبود درک گفتار می شوند.

 

امیدواریم مطلب تکنولوژی های جدید سمعک برای شما مفید واقع شده باشد.

 

 

 

مطالب پیشنهادی:

 

قیمت سمعک

 

راهنمای خرید سمعک

 

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]
مدیریت
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت

Call Now Button